Marko Mäetamm "TANTRA MANTRA KAMASANTRA" 04.03.–16.04.2022

23.02.2022


Näituse avamine on reedel, 4. märtsil kell 18.
Näitus on avatud kuni 16. aprillini.

„TANTRA MANTRA KAMASANTRA“ on Marko Mäetamme kahe uue seeria teoste väljapanek, mis talle omaselt on muidugi ühiskonnakriitilised ja eluliselt humoorikad. „Ma ei tee ühtegi näitust eilsest päevast – mind inspireerib tänane,“ viitab Mäetamm selle näituse algallikale.

Mäetamme värsked teosed ongi ajendatud praegusest ühiskonnast, kus toimetulekuks peab igal sammul võtma pooli ja kehtestama oma seisukohti. Näitus kompab hoiakute ja vastandumiste piire päris praktiliste teemade kaudu: õige ja vale, mõtlemine ja mediteerimine, roomamine ja leviteerimine, inimesed ja loomad, teadlased ja võlurid, arstid ja eneseabi, jooga ja joomine, sõda ja rahu. Kunstnik ise ei soovi siin pooli võtta ega hinnanguid anda, vaid pakub nüansikat tasakaalu.

Näitusel on ka eksponeeritud teosed kahest seeriast: „TANTRA MANTRA KAMASANTRA“ ja „OUR LITTLE MAŠKA IS TAKING AYAHUASCA“. Seal kohtumegi kunstniku alter ego jänes Maškaga, kes oma enesearendamise teel ei põrku tagasi isegi kõige alternatiivsemate meetoditega eksperimenteerimisest.


Marko Mäetamme teosed jutustavad isiklikke lugusid tema enda seest, kuid eksistentsiaalse absurdi mitmekihilises võtmes. Tema teosed on kergesti äratuntavad ka tekstikasutuse ja karikatuursuse poolest, mida ta väljendab erinevate meediumite vahendusel – graafika, maal, animatsioon, foto, skulptuur. Hiljuti on toimunud Mäetamme isiknäitusi nii Eestis kui Ungaris, Lätis, Leedus, Venemaal ja Prantsusmaal. Mäetamm esindas Eestit ka Veneetsia biennaalil 2003. ja 2007. aastal.

www.maetamm.net


Kunstnik tänab: Vaal galeriid, oma peret ning oma koera nimega Kosmos. Sest just viimasega pikkadel jalutuskäikudel peetud vestlustest on tekkinud nii mõnedki näitusel eksponeeritud teosed.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital, Valmiermuiža Pruulikoda.

Neljapäeval, 7. aprillil kell 18 toimus näituse raames kunstnikuvestlus Marko Mäetamme ja Urmas Vadiga, mida saab järgi kuulata siit:
Meediakajastused:

Hirmu anaalsetest kvaliteetidest | Postimees, Aleksander Metsamärt
Neeme Raua intervjuu Marko Mäetammega | Kuku raadio. 02.04 saade, al 75. minutist
Photo reportage from Marko Mäetamm's solo exhibition 'TANTRA MANTRA KAMASANTRA' at Vaal gallery | Echo Gone Wrong
Mäetamm uuest näitusest: tundsin, et sümbolid peavad olema tajupõhisemad | kultuur.err.ee
Pildid: Vaal galeriis avati Marko Mäetamme näitus "Tantra mantra kamasantra" | kultuur.err.ee


T–R 12–18, L 12–16
Telliskivi 60A/5, Tallinn