KEVADOKSJON 2024 | Oksjoniteoste näitus on avatud

09.04.2024

Lugupeetud kunstisõbrad!


Head kunstisõbrad!

Kunstioksjonitelt oodatakse, et valik peab olema tihe. Vaala oksjonite ekstra on see, et valik on tihe ja samas mitmekihiline ning aktsentidega.

Jah, meil on enampakkumisel Konrad Mägi, Adamson-Eric, Eduard Wiiralt, Eerik Haamer, Karin Luts, Ülo Sooster, Juhan Püttsepp, Vive Tolli, Elmar Kits ja paljud teised klassikud, kes moodustavad väljakujunenud ja oodatud, tihti kullafondiks nimetatud põhistruktuuri.

Nagu need klassikud püüdlesid omal ajal Pariisi, et tunnetada Pegasuse tiibade sahinat (võibolla isegi puudutust) ning leida inspiratsiooni uuele kujundikeelele, niisamasuguse tunnetava koodiga soovitame vaadata meie värske kunsti kassetti. Üks sein – mõtteline aken Pariisi – on galerii valges kuubis taas täis noorte annete loomingut. Seekordse kasseti valiku koostas Jass Kaselaan. Kas nemad ongi tulevikuanded? Kas niisugune ongi homne kunstiklassika? Me ei vasta, sest kunstis polegi mustvalgetel vastustel kohta. Kuid me oleme hoolega sõelunud, väidelnud, kaasanud kuraatori ja teinud tema abil valiku ning kutsume nüüd teidki sellele avastamis- ja võimestamispüüdele.

Teine aktsent meie valikus on kunstivoolude reljeefsus. Püüame tuua välja arenguid mõjutanud murdenimesid. Näiteks kunstiinstituudi arhitektina lõpetanud Raoul Kurvitz (valikus kahe maaliga), kellest kujunes 1980/1990ndate pöördes Eesti senise kunstipildi bravuurikas – rühm T! – uuendaja, postmodernismi väljendusrikas esindaja. Arhitektide jälg Eesti kunstis on omaette teema, mida saate meil seekord jälgida veel Toomas Reinu, Urmas Muru ja Leonhard Lapini teoste juures.

Kui kevade rõõmsaid meeleolusid väljendab tõdemus, et „istutamine teeb õnnelikuks“, siis tulge meilegi istutama – oma kollektsioonidesse uusi teoseid, tõusutrajektoorile noori andeid, endale head enesetunnet.

  

       
           
 


Vaal galerii kevadoksjon toimub 25. ja 27. aprillil 2024.
Oksjoniteoste näitus on avatud meie kodulehel ning galeriisaalis Telliskivi 60A/5 kuni 27. aprillini: teisipäevast reedeni 12–18 ja laupäeval 12–16, muudel aegadel eelneval kokkuleppel.

16. aprillil kell 18 tutvustavad ultra-contemporary teostevalikut kuraator Jass Kaselaan ja kunstikollektsionäär Laur Kivistik.

 
Kui soovid liituda oksjoni uudiskirjaga, kirjuta lahkesti galerii@vaal.ee.


Põnevat oksjonihooaega!
Lisainfo:
Vaal galerii
Telliskivi 60A/5, Tallinn
5302 8766
galerii@vaal.eeTeos: Enn Põldroos (s 1933) "Parise kohus" (1996) õli, lõuend; 104,5 x 95 cm; signatuur all vasakul; alghind 12500€