Eha Komissarov kiidab noort kunsti

04.05.2022
Vaal galerii kevadoksjon 2022 toimub 5. ja 6. mail – mõlemal päeval algusega kell 19.

Oksjonile saab registreeruda siin. Oksjoniplatvormil saavad pakkumisi teha vaid oksjonile registreerunud ning osalustasu maksnud kasutajad. Kevadoksjon 2022 osalemise tasu on 50 eurot. Vaal galerii kinnitab Teid oksjonil pakkujaks, kui olete tasunud osalemistasu, mille järgselt saadetakse Teie e-mailile aktiveerimise teade - see viib lõpule oksjonil pakkujaks registreerimisprotsessi. Tasumine OÜ Vaal Oksjonid pangakontole EE857700771001430160, selgitus “Oksjonil osalemine”. Soovi korral saate tasuda ka LHV LinkPay kaudu.

Oksjonilt ostetud teoste haamrihinnale lisandub ostutasu ehk buyer’s premium 10%.

Oksjoniteoste valikuga saab tutvuda siin. Oksjoninäitus on juba avatud Vaal galerii uuel aadressil Telliskivi 60A/5 ja ootab külastama E–R 12–18, L 12–16, muudel aegadel eelneva kokkuleppe korral.Eha Komissarov kiidab noort kunsti

Merike Estna startis popkunstnikuna, kes slaidimaali vahendusel võis illustreerida igasugust narratiivi. See maal viibki vaataja kokkupuutesse Estna varajase kujunemisperioodiga. Pildi pealkiri osutab Lumivalgekese loole. Ilu ja kurjuse kaksikpaar on köitnud kunstnikke läbi aegade, Estna versioon toetub muinasjutust tuntud tegelaskujudele, ent on samas pilkupüüdvalt kaasaegne. Tumedad, terava nokaga linnud ümbritsevad kui õel ja edev võõrasema kaunist modelli, kes pildil pakub ennast välja kogenud sekspommi eeskujul.

Merike Estna (s 1980) „Mirror, Mirror on the Wall, Who Is the Sexiest One of Them All” (2005) õli, lõuend;
145 x 200 cm; signatuur küljel; alghind 9500€
Kadri Toom on Eesti graafika kindlasti kõige mitmeplaanilisem ja ambitsioonikam kunstnik, kes tegeleb nii keerulise asjaga nagu fotokeele integreerimine maastikku. See üldistus, mis töös sünnib, kõneleb ilust ja rõõmsast päeva veetmisest – teema, mida pandeemia-aegses kunstimaailmas kohtab väga harva. Ometi oleme just nüüd seotud maastikega ja ohutus looduses viibime palju rohkem kui tavaliselt. Kunstnik kutsub meid üles märkama ilu läbi koloriidi.

Kadri Toom (s 1984) „Fantaasia kõrvale” (2013) akrüül, vineer; 65,5 x 64,5 cm; alghind 650€
ja „Pandeemia kevad” (2021) tsüanotüüpia, monotüüpia, 1/1 tpl’a; plm 70 x 71,5 cm; alghind 1500€
Vaal galerii kevadoksjoni teosed on jaotatud kronoloogiliselt kahele päevale, kuid teosed tulevad siis enampakkumisele alfabeetilises järjekorras. Teoste enampakkumine algab mõlemal päeval, 5. ja 6. mail kell 19 hübriidplatvormil, mis võimaldab ühiselt arvestada nii saalist kui veebist laekunud pakkumisi. Registreerimine oksjoniplatvormil oksjon.vaal.ee on juba avatud. Oksjonile registreerimine lõppeb oksjonipäevadel kell 18. Sellest hiljem laekunud registreerimistaotlused ei pruugi oksjoni alguseks jõustuda.