Galerii

Galerii on avatud:
T-R 12-18
L 12-16
E, P suletud

Olles vahelüli kunstnike ja kunstihuvilise publiku vahel, püüame luua adekvaatse ja kõrge­tasemelise pildi nii eesti moodsa kui klassikalise kunsti alal. Galerii esitleb kunsti­­­näitusi, tegeleb kunsti ostu ja müügiga ning korraldab oksjone. Vaal püüab olla kaas­aja mitmekesisel kunstimaastikul filtriks, mis annab üle­vaate eesti kunsti säravamatest töödest ja toob publikuni mood­sa kunsti uued suundumused. Vaala ruumides võib sageli näha andekate noorte kunstnike esimesi näitusi, paljud kunstitudengid on siin kaitsnud ka oma lõputöid. Vaalast on saanud alguse teiste seas Jaan Toomiku, Marko Mäetamme, Kaido Ole, Ene-Liis Semperi, Alice Kase, Tõnis Saadoja, Maarit Murka loometee. Pea kahekümne viie tegutsemisaasta jooksul on galeriis toimunud kokku ligi 300 näitust. Uuema eesti kunsti kõrval on Vaalas olnud üleval ka maailmakuulsate kunstnike nagu Marc Chagalli, Pablo Picasso, Joan Miró ja Paul Delvaux' teosed. Oluliseks osaks galerii tegevusest on kujunenud ka galeriiruumidest väljaspool toimuvate rändnäituste korraldamine.

Müügitegevuses püüab Vaal vastata erineva maitsega nõudliku publiku ootustele, pak­kudes kunsti­­huvilistele võimalust valida nii stiili kui loomisaja poolest väga erinevate töö­de seast. Silma­­paist­vamaid ja haruldasemaid teoseid esitleb Vaal igal kevadel ja sügisel toi­mu­val oksjonil. Vaala oksjoneil on leidnud uue omaniku teiste seas Eduard Wiiralti, Konrad Mägi, Kristjan Raua, Nikolai Triigi, Paul Burmani, Villem Ormissoni jpt. tööd. 2004. aasta sügisel toimus galeriis eriprojektina ka väliseesti kunstile pühendatud oksjon, tänaseks on aset leidnud juba ka kolm heategevusoksjonit.

Näituse- ja müügitegevuse kõrval püüab Vaal elavdada eesti kunstitegevust, aidates kaasa noorte kunstnike arengule. Aastatel 1991-2000 andis galerii välja eeskätt noortele suunatud aastapreemiat Harpuun, tänaseks on Vaala kunstipreemia ümber kujundatud ning laureaat saab preemiaks reisi mõnele väärikale kunstisündmusele. 2003. aastast korraldab Vaal kunsti­tudengitele maali­laagreid Lubjasaarel Johann Köleri kodupaigas.