Avaleht

RESONABILIS MUSITSEERIS JA JALUTAS VAALAS 17.05.2007


Kolmapäeva õhtul toimus Vaal galeriis kontsert, kuhu olid oodatud kõik,  kes tunnevad huvi kaasaegse muusika ja kunsti vastu. Ansambel Resonabilis, koosseisus Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja  Aare Tammesalu (tšello) esitas erinevate eesti ja teiste heliloojate kaasaegset muusikat, mille saatel oli publikul võimalus osa saada eesti noorte kunstnike näitusest “Pomo Sapiens: See on tõesti midagi”.   

Vaalas toimunud üritus oli lõppakordiks kontsertidesarjale ReVisioon II, mille raames musitseeris Resonabilis  2006/2007 aastal neljas Tallinna galeriis.

Tegemist ei ole nö tavapärase kontserdiga, kus publik istub ontlikult ritta seatud toolidel, muusikute endi poolt kontsertjalutuskäiguna defineeritud üritusel oli kõigil vabadus galeriis ringi jalutada, otsides üheaegselt elamust nii muusikast kui näitusest või kahe koostoimest.

Ansambel Resonabilis (resonabilis ld k – helisev) on koos tegutsenud 2002. aastast. Põhiliselt kaasaegset loomingut esitava ansambli muusika keskmes on eesti rahvuspill kannel, mis kõlab üllatavalt hästi kokku klassikaliste instrumentidega. Nii on Resonabilis paelunud ka mitmeid heliloojaid – enamus ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on kirjutatud spetsiaalselt just sellele koosseisule.

Vaala tegevjuht Kaire Eerik tunnustas musitseerijate taset ning saalis tekkinud vaimsust. Taaskord leidis kinnitust ka galerii hea akustika.

(lisainfo Resonabilise kodulehelt: http://my.tele2.ee/resonabilis )