Avaleht

EESTI NOOR KUNST ON SEKSIKAS 22.05.2006

Reedel, 19. mail toimus Vaalas teine ja viimane diskussioon noorte kunstnike näituse „SEX“ raames, rääkijateks kuraator Anders Härm ja kunstnik Raoul Kurvitz. Teemal “Kes tellib kunsti – inspireerituna kumust, kukust ja kunstist” küll süüdlast ei paljastatud, pigem arutleti, mis on eesti kunsti tänased probleemid ning vaieldi teoreetiliste lähtepunktide ja mõistete tähendusväljade üle. Mõneti erinevatel seisukohtadel olevad esinejad esitlesid oma lähtekohti, kuulajad võisid ise otsustada, kus tõde asub.

Näituse kuraatori Andres Lõo eesmärk oli luua vestlusringidega võimalust arutleda kunsti ja sellega seonduvate jõujoonte üle. Teema on aktuaalne ühelt poolt Kumu, teisalt kevadiste Kunstiakadeemia lõpetajatega. Esimene diskussioon – „Kunstnik ja kuraator“ –toimus 3. mail, kõnelejaiks Andres Lõo, Rael Artel ning Karolin Tampere.
Laupäeval lõppenud noorte kunstnike näitus „SEX“ avab Vaala iga-aastase näitusteseeria, kus pakutakse üks võimalik tõlgendus noorele eesti kunstile, antakse lootustandvatele kunstnikele ja kuraatoritele võimalus ennast kuuldavaks teha ja luuakse pinnas hetkel aktuaalseid kunstiküsimusi vaagida.