Kunstilaagrid

LUBJASSAARE LAAGER


Vaal galerii korraldab alates 2003.a Lubjassaares, Johann Köleri lapsepõlvekodus ja nüüdses talumuuseumis maalilaagrit kunstitudengitele, kus õpitakse Eesti Kunstimuuseumi restaureerimisosakonna juhataja Alar Nurkse käe all Köleri akadeemilist portreemaali. Tudengid töötavad portreede reproduktsioonide abil ning laagris on aastate jooksul osalenud Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikooli maaliosakonna ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid.

Kesksuvine maalilaager Soomaa idüllilises looduses on tudengitele lisaks õppetööle ka toredaks lõõgastuseks. Laagrit võõrustab Lubjassaare talumuuseumi perenaine Linda Köhler.

2010 aasta laagrist võtsid osa Mart Vainre, Marta Stratskas, Aleksei Gordin, Hannele Turu ja Andres Väiko. KUMUs osales ka Lauri Eltermaa, kes tööülesannete tõttu maale sõita ei saanud.

2009 aasta laagrist võtsid osa Katrin Piile, Kadri Erlenheim, Karolin Ott, Sven Parker, Annika Vaher, Suule Vill, Karin Allikas, August Sai ja Manfred Dubov.

2008 aasta laagrist võtsid osa Kadri Erlenheim, Karin Allikas, Carmen Lansberg, Ingmar Jõgi, Hanna Lepparu, Maris Kivimäe, Veiko Klemmer, Nadežda Tšernobai, Mihkel Maripuu, Matis Mäesalu ja Mihkel Ilus.

2007
 aasta laagrist võtsid osa Mihkel Ilus, Matis Mäesalu ja Rauno Thomas Moss Tartu Ülikoolist ning Marju Ago, Greetel Lee, Gerda Märtens, Veronika Pikkas, Liina Reismaa ja Anna Škodenko Eesti Kunstiakadeemiast.

2006 aasta laagrist võtsid osa Flo Kasearu, Aliide Zvorovski, Helen Unt ja Karin Link Eesti Kunstiakadeemiast ning Irina Krivonogova, Maria Arusoo, Margit Lõhmus ja Kristi Kongi Tartu Ülikoolist.

2005 

2004 aasta laagrist võtsid osa Rait Rosin, Riina Kivirüüt, Sirja Tammsalu, Eva Unt, Erlet ja Inna Eesti Kunstiakadeemiast ning Peeter Ora, Laura Kõiv, Helen Kikkas ja Janek Ruus Tartu Ülikoolist.

2003 aaste laagrist võtsid osa Janek Tolberg ja Anna Kainulainen Tartu Ülikoolist ning Triinu Lille, Alvar Reisner, Kristiina Pärk, Elis Saareväli, Andrei Maksimjuk ja Katrin Koskaru Eesti Kunstiakadeemiast.

Loe lisaks:
Viis aastat Lubjassaare laagrit