Fahle Restorani galerii

IVO VINOGRADOVI MAALINÄITUS FAHLES


30. septembrist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Ivo Vinogradovi maalinäitus “Naistest”. Näitus jääb avatuks novembri lõpuni.

Ivo Vinogradov (s. 1979) on lõpetanud 2002. aastal Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala, kuid tema ekspressionistlikud maalid ei tekita kahtlusi kunstniku pädevusest ka maali erialal. Pigem võib nahakunsti õpinguid pidada isegi üheks tõukeks, kust maalimisharjumus noorele autorile külge jäi – Vinogradov meenutab muiates, et maalimine oli üks vähestest ainetest, kust ta kunagi ei puudunud.

Ivo Vinogradovil on olnud kunstnikuks saamiseks head eeldused – tema vanemad on tunnustatud meistrid Anne Parmasto ja Valeri Vinogradov. Võimalike lähemate ja kaugemate mõjutuste kohta märgib kunstnik siiski ise, et kellegi loomingut pole ta endale eeskujuks võtnud.

Noort Vinogradovit kütkestab kõige rohkem just aktimaal. “See tundub mulle sobivat”, ütleb ta. Teda paelub akti žanri juures seegi fakt, et seda tehakse tänapäeval üha vähem.

Aktinäitus “Naistest” kinnitab autori värviarmastust ja peenetundelist taju. Modellis on maalitud nõtkelt ja pisut lustakalt. Ekspressionism lubab unustada detailid ja deformeerida maalidel uuritavaid vorme.
Lisainfo:
Brita Laurfeld
galerii Vaal
6 810 871
brita@vaal.ee