Fahle Restorani galerii

JUSS PIHO MAALINÄITUS FAHLES


29. juulist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Juss Piho (s. 1963) maalinäitus “Istujad ja astujad”. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.
Juss Piho on laiemale publikule eelkõige tuntud graafiku ja raamatuillustraatorina, kuid formaadi kasvades ja teisenedes on Pihost saanud maalikunstnik. 2002. aastal avati kunstniku esimene maalinäitus, valitud suund on ennast tänaseks õigustanud.

Kunstnikuks on Piho ise õppinud. Tema tööd kannavad endas romantilist meeleolu, ennekõike omanäolise värvikasutuse pärast. Värvidel ja esemetel piirid justkui puuduvad ning nad kasvavad üle ühest värvist või esemest teise, meenutades oma hägususega unenäolisi hetki. Piho töid võib leida erakogudest üle maailma, nt Rootsis, Soomes, Itaalias, Jaapanis, Kanadas, Prantsusmaal, USA-s jne.

Fahle näitusel on võimalik tutvuda valikuga autori viimaste aastate loomingust. Tööd on enamjaolt figuratiivsed ja suureformaadilised. Piho tembutab ka näituse pealkirjaga –  “Istujad ja astujad” – asetades olukorrast ja kohaspetsiifikast lähtuvalt nii kohvikukülastaja kui maalitegelased kord ühte, kord teisse rolli. Muinasjutulised maalid on meeleliselt kerged, ilma sotsiaalse sõnumita.


Lisainfo:

Brita Laurfeld
Vaal galerii
6 810 871
brita@vaal.ee