Fahle Restorani galerii

ANNA LITVINOVA-MERILO LOOMEREISIDE TÖÖD FAHLES


2. juunist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Anna Litvinova-Merilo näitus “Tour de Force”. Näitus jääb avatuks juuli lõpuni.

Anna Litvinova-Merilo sündis 1976. aastal Peterburis (sellal Leningrad), juba 11-aastasena asus ta elama Eestisse. Kunstihuvi päris emalt, kes oli toona  kuulsas Muhhina- nimelises Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. Lõpetanud sünnilinnas laste kunstikooli, jätkas ta Eestisse asudes  õpinguid Tallinna Kunstikoolis. Kõrgema hariduse omandas  Eesti Kunstiakadeemias, lõpetades maali eriala 1998. aastal cum laude.

Kunstnik  püüab oma töödega edasi anda meeleolu, mis köidab teda konkreetset teost luues. Litvinova-Merilo on üks väheseid noori kunstnikke, kes armastab joonistada ja maalida natuurist. Autori töödesse põimuvad valgus, temperatuur, ka lõhnad ja helid. Loomingulise impulsi  leiab ta enda seest, pidades kõige olulisemaks maalimise protsessi nautimist. Ta armastab töötada maali kallal ühe hooga algusest lõpuni, kuni leiab töös selle ootamatu huvipakkuva “miski”, peale mida peab kunstnik töö lõpetatuks.

Antud väljapaneku moodustavad nii joonistused kui maalid viimase kahe aasta loomingulistelt reisidelt Marokosse, Ameerika Ühendriikidesse (San Francisco) ja Mehhikosse. Anna Litvinova-Merilo looming on jõuline, mänguline, mahlakas, emotsionaalne ja kunstnikule omase julge värvikasutusega.