Fahle Restorani galerii

PRIIT PANGSEPA MAALID FAHLES


1. aprillist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Priit Pangsepa (s. 1966) maalide näitus. Väljapanek koosneb õlimaalidest, mis pärinevad aastatest 1989 – 2006. Näitus „Pangsepa valikud” jääb avatuks mai lõpuni.
Pangsepp elab ja töötab Viljandis. Alates 1988. aastast kuulub ta kunstnikerühmitusse Kursi koolkond, olles ise üks asutajaliikmetest. Kursi ei ole koolkond tavapärases mõistes, kuna igal liikmel on  oma stiil, rühmitust liidab ühine mõtteideoloogia. Koolkonda kuulumine on olnud kunstnikule olulise tähtsusega, kuna tänu Kursi kaaslastele on Pangsepp pühendunud just maalimisele. Tänavu tähistavad mõttekaaslased 20ndat tegutsemisaastat.

Pangsepp on esinenud koos Kursi koolkonnaga näitustel üle maailma, näiteks USAs, Soomes, Norras, Austraalias, Koreas, Itaalias.
Pangsepp lõpetas Tartu Kunstikooli 1985. aastal. Nüüdseks on kunstnik esinenud näitustel edukalt juba 24 aastat ning selle aja jooksul on ka tema maalikäekiri päris palju muutunud. Esmane kompositsiooni mängulisus on asendunud lakooniliste figuraalsete vaikeludega ning ajaga on üha tähendusrikkama rolli omandanud ruum figuuride ümber. Ka värvidel on Pangsepa töödes alati oluline koht olnud, periooditi on värvigammad vaheldunud vastavalt autori emotsioonidele. Läbi aegade on kunstniku käekirja iseloomustanud sümbolite sürrealistlik kujutamine. Figuurid ja kujundid maalidel on nihestatud proportsioonidega ning üldistatud, kandes kunstniku meeleolu. Täna on Pangsepp hinnatud kunstnik, kelle looming on läbinud ka Vaal galerii oksjonite tiheda sõela.