Fahle Restorani galerii

ADO LILLE AKTINÄITUS FAHLES

Pressiteade   

1. veebruarist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Ado Lille aktinäitus “Naiste seltskonnas”. Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.

Ado Lill, kes sai vaatajaskonnale tuntuks abstraktsionismi esimaalijana, on teinud peale 35 aastat selle žanriga lõpparve ning huvitub figuuridest. Tema loomingus on kesksele kohale tõusnud naine. Kunstnikule meeldib naise keha uurida nii paksu pastoosse värvikihi kui täpsete joonte abil.

Lill nimetab ennast iseõppinud kunstnikuks. Saatuse tahtel Kunstiakadeemia asemel Tartu Riiklikus Ülikoolis õigusteadust õppinuna kuulus tema sümpaatia siiski kunstile. Süüvides esmalt abstraktsionistlikku maaliloomingusse; paelus teda samaaegselt alati ka figuur. Modelli järgi hakkas Lill treenima joonistamist juba 1960ndatel ning põhjalikum aktijoonistamine sai alguse 1980ndatel. Ent olles enda kõige suurem kriitik, ei julgenud ta enda figuratiivset loomingut avalikult esitada enne 1990ndate lõppu.
Lille joonistused teeb ainulaadseks nende töötlemisviis. Kunstnik immutab joonistused teega , mis annab paberile omanäolise varjundi ning samas muudab joonistused ka võltsimiskindlaks – immutatud jooni paberil enam muuta ei anna.

„Naiste seltskonnas” koosneb värvilise kriidi- ja sangviinijoonistustest, aktsendiks 2 mahlakalt koloriitset maali.

Lisainfo:
Brita Laurfeld
Vaal galerii
6 810 871
brita@vaal.ee