Fahle Restorani galerii

RUTT TULVING FAHLE KOHVIK - RESTORANIS 21.12.2007


Enne jõule avati Fahle kohvik-restoranis Rutt Tulvingu graafikast näitusmüük „Vanad seinad“. Fahle on Vaala naabrusse jääv uus toitlustuskoht, mis on aasta-pooleteisega tõusnud oma köögi ja teeninduskultuuriga Tallinna parimate hulka. Vana paberivabriku paekivist kehamis on loodud interjöör, kus pole kõik allutatud ainult kokakunstile, omanike soov on esitleda seal ka kujutavat kunsti.

Ruti abikaasa, psühholoogiaprofessor Endel Tulving andis Fahlele juba eemalt soodsa hinnangu. „Tuled säravad ja restoran kutsub juba kaugelt”, arvas Endel, kui nad saabusid õhtuhämaruses avamisele. Fahle perefirmat esindanud isa Arvo Lill ja poeg Erkki Lill tutvustasid ruume, rääkisid maja ajaloost ja mõttest, kuidas jõuti otsuseni hakata tutvustama ka kunsti. Enne Rutt Tulvingu näitust on seal toimunud mitmed esitlused, alates käesolevast näitusest tehakse kunstnike valikul koostööd Vaalaga.

Perekond Tulvingule jättis perekond Lille ärikultuur sügava mulje. Rutt Tulvingu graafika oli interjööris hästi esitletud, kunstnik kiitis eraldi valgustust. Endel Tulving ja Arvo Lill kui vanad spordimehed meenutasid omaaegseid saavutusi – esimene rohkem kergejõustikus, teine korvpallis. Juttu jätkus kauemaks! Rutt ja Endel Tulving lähevad tagasi Kanadasse pärast jõule.

Näitusmüük Fahles jääb avatuks jaanuari lõpuni.