VAADE EEMALT

VAADE EEMALT: MARJE TASKA


1. Kas ja kuidas Eesti kunst 2012. aastal eemalt paistis?

Vastates kiiresti ja spontaanselt - Eesti kunst 2012 oli vitaalne ja põnev! Sellesse aastasse langes ka mu õpetaja Tõnis Vindi näitus Kumus, mis palju rõõmu tegi. Ka Mare Vindi juubelinäitused kolmes galeriis/muuseumis olid kenad. Meeldis "Kogumise kunst" - triennaal Tarbekunsti ja disainimuuseumis. Mu enda loovuse jaoks oli huvitav rahvusvaheline arhiivinäitus"React feminism#2" Kunstihoone galeriis, mille üheks avanumbriks tegin performance'i "Terad ja aganad" (lõpetasin sellise viljapeksu ja rituaalse laulu-tantsuga oma kevadnäitusel alustatud odrakülvi installatsiooni).

2. Missugune oli Teie tänavune kultuurielamus?

Selle aasta kunsielamus ei ole päriselt veel välja kristalliseerunud. Ehk mingi näitus Taanis Louisianas? Ka käesolev näitus autoportreedest seal on väga põneva lähenemisega teemale. Malmö Moodsa Kunsti Muuseumis oli Niki Saint de Phalle'i näitus kena ja rikastav. Stockholmi Moodsa Kunsti Muuseumis sain Wolfgang Tillmans'i näitusest elamuse. Tallinnas meeldisid Maarja Unduski suurepärased nahast pildid Kunstihoone galeriis. Häid näitusi on nii palju...

3. Mida võiks pakkuda uus aasta?

Uueks aastaks sooviks maailma kunstiellu rohkem finantsilist toetust, nii et meie, kunstnikud, saaksime oma pulbitsevale laavale rohkem väljundeid leida.