2005 >

"AJALEHT EESTI KUNSTIS" FINAAL NARVA MUUSEUMI KUNSTIGALERIIS 16.11.2005

Pressiteade 

17. novembril kell 16 avati Narva Muuseumi Kunstigaleriis näitus „Ajaleht eesti kunstis“, mis on läbi Eesti rändava näitusesarja viimane väljapanek.
„Ajaleht eesti kunstis“ võtab kokku ajalehe temaatika eesti kunstis 19. sajandi lõpust tänapäevani. Ligi 80ne tööni küündiv kogu näitab, kuidas kunstnikud on erinevatel aegadel ajalehe rolli mõtestanud. Esindatud on Oskar Hoffmanni, Ants Laikmaa, Valve Janovi, Valerian Loigi, Leonhard Lapini, Jaan Elkeni, Karl Nageli ja paljude teiste teosed. Lisaks on seekordsel näitusel väljas ka Narva kunstnike: Boriss Uvarovi, Luule Dmitrijeva jt uued tööd.

Vaal galeriist alguse saanud projekti „Ajaleht eesti kunstis“ kutsus ellu Eesti Päevaleht, tähistamaks 100 aasta möödumist Päewalehe ilmumise algusest. Rändnäitust on esitletud Pärnu Linnagaleriis, Tartu Kunstimajas, Viljandi Linnagaleriis, Rakvere Galeriis ja viimaks taas Tallinnas Adamson-Ericu muuseumis.  
Igas näitusepaigas on väljapanek olnud pisut erinev ja uuenev, andes ülevaate trükisõna rollist meie elus. Näeme, et ajaleht kannab nii rahva valgustaja, ideoloogia tööriista, tähendusetute fraaside kandja kui ka lihtsalt käepärase pannialuse rolli. Kas „trükisõna talumatu veenvus“, millest räägib Agur Kruusingu maal, on üldse olemas või peaksime me selle ümber alati jutumärgid panema? Kas tuules laperdav kobruleht on usaldusväärne teabeallikas või killuke töödeldud tselluloosi? Võimalikke vastuseid leiate näituselt.

Näitus on avatud 11. detsembrini.

Näitusega saab tutvuda ka internetis aadressil www.pressifoto.ee.

Lisainfo:
Aavo Kokk                 Ellu Maar
Eesti Päevaleht           Vaal galerii
680 4400                     6810 871
aavo.kokk@epl.ee       ellu@vaal.ee