2005 >

ERIK SCHMIDT VÄISAS EESTIT 25.08.2005

Pressiteade

Sel nädalal viibis Eestis rahvusvahelise taustaga eesti kunstnik Erik Schmidt, kes elab Hispaanias Mallorcal. Vaala kutsel toimunud kodumaakülastuse olulisemad sündmused olid vastmaalitud admiral Pitka portree üleandmine Eesti Kaitsejõudude peastaabile, elulugu ja kirjandustegevust kajastava vitriinnäituse avamine Eesti Meremuuseumis ning Viinistu Kunstimuuseumi ja Mohni saare külastus. Visiidi raames planeeriti ka tulevat maalilaagrit, mille käigus noored eesti kunstnikud täiendavad end nädala jooksul Schmidti käe all Mallorcal.

Vaal galerii eestvedamisel toimuvasse maalilaagrisse sõidavad Maarit Murka, Anna Litvinova, Lauri Sillak (Laurentsius), Karl Nagel ja Rait Rosin. Erik Schmidti külaskäik on osa Vaal galerii tänavuaastasest programmist, mille eesmärk on tuua väliseesti kunsti kodumaale lähemale (teised on veel Otto Paas ja Harald Jürissaar).
Erik Schmidt on pärit Naissaarelt. Sõja ajal Rootsi põgenenuna on ta kunstihariduse omandanud Prantsusmaa kõrgemas kunstikoolis École Nationale Supérieure des Beaux Arts, viimased 40 aastat elanud Hispaanias Mallorcal. Ta on viljelenud peamiselt realistlikku olustikumaali ja portreemaali ning avaldanud kümmekond raamatut.

Loe veel Erik Schmidtist

Lisainfo:
Ellu Maar
Vaal galerii
6810 871
ellu@vaal.ee