2005 >

LUBJASSAAREL KÖLERI JÄLGEDES 9.07.2005

9.-16. juulini toimus Lubjassaarel kolmandat aastat kunstilaager üliõpilastele. Vaala algatusel toimuvas laagris harjutasid tudengid nädala jooksul Johann Köleri teoste reprode eeskujul klassikalist maalitehnikat. Töö aluseks oli Köleri autoportree ning ema ja isa portreed. Laagri juhendaja, Eesti Kunstimuuseumi restaureerimisosakonna juhataja Alar Nurkse sõnul on nendes maalides oskuslikult ühendatud klassikaline vormikaanon ja psühholoogiline väljenduslikkus. Nädala jooksul valmis igal tudengil üks viimistletud teos. Igal aastal valitakse maalide hulgast õnnestunuim Vaala kogusse, teine Köleri talumuuseumile.

Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Ülikooli maalikateedri üliõpilastele on klassikalise maalitehnika harjutamine Nurkse sõnul heaks täienduseks tavapärasele õppetööle. See ennast tõestanud projekt mahub Vaal galerii kalendrisse kindlasti ka järgmisel suvel.
Lubjassaare laager toimub Viljandimaal Köleri talumuuseumis. Metsade sisse peidetuna on see kild kultuuripärandit noortele inspireeriv töökeskkond. Tudengeid võõrustab muuseumi perenaine Linda Köhler.

Pildil on Linda Köhler ja Alar Nurkse, nende ees vasakult Katariina Tomson, Liina Reismaa, Kristel Müil, Marje Murusalu, Anne Even, Raido Kikas ja koer Sulla. Laagrist võtsid osa veel Henri Huberg ja Saskia Järve.

Loe ka Helgi Kaldma artiklit Sakalas