2005 >

HELSINGIS MUDISTIT VAATAMAS 11.03.2005

Kui Muhamed ei tule mäe juurde, läheb mägi Muhamedi juurde. Vaal galerii toimkond käis 10. märtsil Helsingi Taidehallis Peeter Mudisti näituse avamisel.

Näituse korraldanud Retretti Kunstikeskuse direktori Anu Liivaku hinnangul on tegemist siiani kõige ülevaatlikuma Mudisti näitusega,  väljas on  sadakond maali ja skulptuuri kunstniku loometee algusest tänapäevani – värskeimal lõuendil ei olnud värvgi veel jõudnud kuivada.
Näitus avati suurejooneliselt. Külalisi võttis vastu heas vormis 62-aastane kunstnik. Kohal oli lai kultuuriringkond Eestist ja Soomest, sealhulgas  Ateneumi kunstimuuseumi direktor Soili Sinisalu ning Eesti suursaadik Soomes Matti Maasikas, kes esines ka kõnega. Eestlastele muutis olemist kodusemaks Roosta Puhkekülast tellitud catering.
Vaala kuraator Eha Komissarov leidis, et näitus on Soomes hea võimalus tutvuda eesti kunstigeeniuse elutööga. Avamise rahvarohkus annab tunnistust elavast huvist eesti kunstniku vastu. Mudisti lüüriline maailmatunnetus ületab kultuuripiire ja pakub kunstilist naudingut ka väljaspool eesti kultuurikonteksti, põhjendab Eha Komissarov.  
Vaala toimkonna teised liikmed tunnustasid Anu Liivaku tarmukat tegevust kuraatori ja direktrissina. Õpetlik on jälgida nö koduseinte vahelt (meenutuseks, Anu Liivak oli 90ndate alul üks Vaala kuraatoreid) välja kasvanud kolleegi sujuvat kehtestamist laiemas kultuuripildis.