2013

MIEKE BAL JA MICHELLE WILLIAMS GAMAKER JAANUARIS VAALAS 17.12.2013


Jaanuaris avatakse Vaal galeriis nimekate videokunstnike Mieke Bali ja Michelle Williams Gamakeri näitus "Emotsioonid ja kapitalism". Näitus toimub koostöös Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudiga ning Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooliga.

Rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud Hollandi kirjandus- ja kultuuriteoreetik ning videokunstnik Mieke Bal on jätnud mõjusa jälje igasse valdkonda, mis on tema huvi pälvinud. Alustades kirjandusteaduse raamides, on Mieke Bal aastatepikkuse töö kestel jõudnud kõikehõlmava interdistsiplinaarse kultuurianalüüsi juurde.

Viimase kümmekonna aasta jooksul on Bali fookus nihkunud teoorialt üha enam praktika poole, püüdes näituse ühe initsiaatori Marek Tamme tabavas väljenduses „teostada kultuurianalüüsi praktiliste kunstiloome vahenditega”. Videoinstallatsioonide ja filmide loomisel on Mieke Bal teinud koostööd mitmete teiste kunstnikega, sealhulgas Suurbritannia videokunstniku Michelle Williams Gamakeriga, kellega on ühiselt lavastatud ka mõned täispikad uurimusliku iseloomuga mängufilmid. Mitu aastat kestnud koostöö viimane vili – näitus „Emotsioonid ja kapitalism” – ongi jaanuarikuus üleval Vaal galeriis. Väljapanek on Mieke Bali esimene näitus Eestis ning hõlmab endas erinevate lahendustega videoinstallatsioone igavusest, igatsusest ja unistamisest kapitalistliku süsteemi haardes

Näituse avamine toimub reedel, 17. jaanuaril algusega kell 18 Vaal galeriis. Avamisõhtul on kohal mõlemad autorid.
Näitust on võimalik külastada 10.-30. jaanuarini.

Täname:
Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituut
Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool
Euroopa Sotsiaalfond

Fotol kaader Mieke Bali ja Michelle Williams Gamakeri filmist "Madame B" (2013)

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee