2013

VAALA JÕULUKAARDIL PEETER LAURITSA „GORDIONI SÕLM” 07.12.2013


Hea tava jätkamise ajel ja päkapikukontori ergutusel langes otsus kasutada galerii tänavusel jõulukaardil Peeter Lauritsa loomingut.
Meie koostöö Peeter Lauritsaga on olnud pikaajaline, tänavust jääb hästi illustreerima oktoobrikuine näitus „Logos & Mythos”. „Koostöö galeriiga oli inspireeriv,” märkis kunstnik ise selle näituse avamisel. Meiegi kogesime sama.

Tegelikult püüame sellise kvaliteediga koostööni jõuda iga autoriga ning õnnestunud korrad on kindlasti ülekaalus, ent ka iga õnnestunud koostöö on ainulaadne nagu lumehelves. Peeter Lauritsa näitus läks meile korda ka tänu märkimisväärsele kommunikatiivsusele, mille läbiviimisel oli abiks kunstnik lai suhtevõrgustik: toimus ERR-i ööülikooli lindistus, korraldasime kohtumise kunstkogujatega jms. Vaalale sümpatiseerib ka Peeter Lauritsa laiem kunstnikuroll, selles on hoomatavat ühiskondlikku mõõdet.

Jõulukaardi kujundab Ingela Viks. Varasematel aastatel on Vaal pühendanud oma jõulukaardi järgmistele autoritele: Peeter Mudist (2012), Tiit Pääsuke (2011), Lembit Sarapuu (2010) ja nii edasi, minnes ajas tagasi.