2013

KUNST KOOLIMAJAS 04.12.2013

Esmaspäevast on Audentese erakoolis võimalus näha head valikut Eesti kaasaegsest kunstist. Jaan Toomik, Marko Mäetamm, Mall Nukke, Maara Koppel, Aarne Maasik jt - kokku 14 teost ettevõtja ja kirjaniku Armin Kõomäe kogust.
Koostöös Vaalaga käivitunud projekti koordinaator, kunstiteadlane Rainer Vilumaa märkis avamisel, et nähtav on suurepärane näide erakooli, eragalerii ning erakoguja ühistööst.

Selle näituse idee autor on Audentese kooli üks asutajaid ettevõtja Heldur Meerits. Kuigi Audentes on märkimisväärselt investeerinud ka betooni, omaaegne TSIK-i spordikool on muutunud nüüdisaegseks hariduslinnakuks, on selle kooli juhtimisel selge rõhk vaimsusel. See on sama suundumus, mida veab näiteks ka Haridus- ja Teadusministeeriumi juurde loodud Huvitava Kooli nõukoda - suurendada koolis loovust, tihendada kooli ja kogukonna koostöövalmidust. Ka Armin Kõomäe avamisel öeldud sõnad väärtustasid omal moel seda eesmärgipüstitust. Rääkides kunstikoguja motiividest, kirjeldas ta, kuidas erinevalt Leonardo da Vinci või Picasso töödest annavad Eesti kaasaegsete kunstnike teosed võimaluse tunnetada tänast mõttemaailma, siin-ja-praegu-seisundit.
Rohkem kui 20 aastat tegutsenud galeriile Vaal pakub selline näitusevorm võimaluse hoiduda rutiini kammitsatest, koolimaja energiaväli huvitab meidki.

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee