2013

AINUKORDSED "MAALID" TULEDEVIHUS 21.05.2013


Mikkel
Carli installatsiooni „Brand New Paintings Caught in the Headlights of Parking Cars on Tallinna Teisipäeva raames võimalik näha Vaal galerii ees vaid ühel päeval - 21. mail kell 15–21.

Taani kunstnik ja kuraator Mikkel Carl (s 1976) on oma loomingus peamiselt tegelenud ready-made või nn leitud objektidega, mis esitatud uudses kontekstis, konstrueerides ootamatuid tähendusvälju. Carl märgib, et klišeedevaba tähenduseloome on tema kunstilise väljenduse olulisim kriteerium; kuna algmaterjaliks on valmis esemed, jääbki  kunstniku põhiülesandeks iseseisvate semantiliste konnotatsioonide sidumine kontseptsiooni raamistikku. Alates 2008. aastast ka näitusi kureeriv Carl tunnistab, et ruum on isiknäituste puhul alati väljakutse ning peaaegu rahul võis ta olla alles 2012. aasta näitusega "New Paintings Caught in the Headlights of Parking Cars".

Seekordse Tallinna Teisipäeva raames viibib Mikkel Carl Vaal galeriis, esitledes ülalmainitud tööd, mille algidee ja –teostus jäävad küll eelmisesse aastasse, kuid mis koha spetsiifikat arvesse võttes on veidi muutunud. Vaid üheks päevaks seatakse galerii-esisele alale üles installatsioon, mille loovad tervikuks külastajate pargitud autod. Galerii sissepääsu vastas asuvale seinale kinnitatud termotekkide peegeldav pind saab justkui parkimiskoha markeriks, asendades tavapäraselt levinud numbrimärgiga silte. Erinevas suuruses tekid, mille tegelik eesmärk on pakkuda kannatanule abi, moodustavad siinkohal variatsioonilise seeria kehalistest käsitustest.
 
Kunstnikku intervjueeris Liina Rajaveer.

Täispikka intervjuud kunstnikuga loe siit.

Lisainfo:
Vaal galerii 
+372 6810 871 
+372 5302 8766 
www.vaal.ee