2013

NELLY DRELLI NÄITUS "PIRITA AASTAAJAD" TALLINNA TELETORNIS 16.04.2013


Nelly Drell “Pirita aastaajad”
Näitus Tallinna Teletornis avatud 20.04 – 31.05.2013.

Viimasel ajal peamiselt figuraalkompositsioone maalinud Nelly Drell on Tallinna Teletorni näitusel välja pannud valiku looduspilte, mille motiivistik on inspireeritud kunstniku kodukohast Piritast.

Eneseotsingud looduse vormides ja värvides ning soov mitte jääda kinni figuraalsusesse ajendasid kunstnikku pöörduma tagasi looduse kujutamise juurde. Nelly Drelli juures on esile tõstetud kunstniku-identiteeti, mis põhineb klassikalisel maalikoolil ehk kokkuvõttes akadeemilisel stuudiumil, mille ta väga erandlikult Eesti kunstnikele omandas New Yorgi kunstiakadeemias New York Academy of Art – konventsionaalse hea maitse ja ilukaanoni kantsis. Lisaks sobivad talle ka loomuomaselt teemad, mida noored kunstnikud üldiselt ei armasta ega taha või ei julge käsitleda, tänasel kunstiskeenel on loodusmaal üks selliseid.

Pirita valis kunstnik maalide ainestikuks, sest siin on ta kaua elanud, koht on südamelähedane ja nauditav igal aastaajal. Siin on kõik olemas – metsad, spordirajad ja meri, ütleb Nelly Drell. Nii on ka tööde motiivid sesoonsed – suvine meri, sügisene rannamaastik, talviselt lumised spordirajad ning kevadine kloostriaed. Maalimispaikade valikul pole autor lähtunud turismiraamatust, vaid endale sümpatiseerinud paikadest. Väiksemad tööd on maalitud otse looduses viibides, suuremad fotode järgi stuudios, kuid ka siis on aluseks enda pildistatu. Kõigist teostest tulvab vahetut emotsiooni ning erksaid loodusvärve.    

Umbes pooleteise aastane protsess, mille eesmärk oli läbi looduse ennast leida, on kunstniku sõnul nüüdseks oma ülesande täitnud. Ta maalib uue innukusega, võttes loodusest kaasa müstiliste toonide võrra rikkama värvipaleti ning pidevas muutumises vormikeele. Nelly Drell leiab, et näitus on eelkõige neile, keda köidab loodus oma vahetu värviiluga ning muidugi neile, kellele meeldib Pirita.

Paralleelselt Teletorni näitusega saab Nelly Drelli loomingut näha ka Tallinna Kunstihoone Kevadnäitusel. 

Näitus “Pirita aastaajad” on valminud koostöös Tallinna Teletorni ja Vaal galeriiga.

Lisainfo:
Vaal galerii 
+372 6810 871 
+372 5302 8766 
www.vaal.ee