2012

VAAL GALERII KEVADOKSJON 2012 17.03.2012


Vaal galeriil on taaskord hea meel tutvustada kunstisõpradele oma traditsioonilise kevadoksjoni valikut. Oksjoniõhtu toimub 29. märtsil kell 19, mil enampakkumisele tuleb 48 tööd 30 autorilt.

Oksjoni üks pärle on Anton Starkopfi  1930ndate lõpust pärit tammepuust skulptuur „Ärkav ori“. Skulptuuri tundlik vormistus, stiilne teostus ning tõsiasi, et sensuaalne meesakt on Eesti skulptuuris harv nähtus, ei jäta kahtlust, et tegemist on eesti kunstikontekstis haruldase teosega. Kuna taies on ostetud 1942. aastal otse autorilt ning olnud kuni tänaseni ühe pere valduses, on teos ka suurepäraselt säilinud.

Kahe kunstniku loomingust otsustasime ühe-kahe teose asemel pakkuda koguni väikest kollektsiooni. Peeter Mudist on elav legend, mõne nädala pärast tähistame tema 70. sünnipäeva. Meie kunsti lähiloo kirkamaid ja ka dramaatilisemaid andeid väärib kas või tähtpäeva puhul eraldi fookust.

Teine väike ülevaade on Malle Leisi loomingust, siin on ajendiks pragmaatiline taust – kunagi välismaale ostetud tööd jõuavad nüüd korraga tagasi Eestisse.

Esile võib tõsta huvitavat ja mitmekülgset valikut 1970/1980ndatest. Teadupärast on sellest perioodist palju töid liikunud otse muuseumidesse. Ja kuigi tegemist on meie lähiminevikuga, on häid töid kunstiturul oodatust palju vähem. Urmas Pedanik, Lemming Nagel, Mari Roosvalt, Heitti Polli, Ilmar Kruusamäe, Jüri Palm jt., kelle loomingut seekord pakume, moodustavad siiski kaasaegse kunsti väga esindusliku valiku.
Põnev leid on August Roosilehe töö 20. sajandi algusest. Selle Peterburis ja Münchenis õppinud kunstniku looming on meil veel vähe tuntud.

Ent huvitavaid töid ja vahest leidegi on veelgi.

Oksjonitöödega on võimalik tutvuda uue elektronkataloogi vahendusel siin.
Pdf-formaadis allalaetav kataloog on siin.
Oksjonitööde näitus on galeriis avatud 27. märtsist T-N 11-18 

Kohtumiseni Vaal galerii kevadoksjonil!