2011

VAAL VÄHENDAS OMA ÖKOLOOGILIST JALAJÄLGE 17.5.2011

Vaal ökoloogilist jalajälge vähendamas 2011

Juba viiendat korda kohtusid galeriis Vaala head sõbrad erinevatelt elualadelt ühendamaks jõud metsa istutamiseks. Trotsides 13. ja reedele kohast ilmateadet, mis lubas vihma ja äikest, asuti rõõmsas meeleolus teele Rooküla poole. Ka sellel aastal aitas üritust korraldada Vaala hea sõber Peeter Mänd Metsatervendamise OÜ-st. Rookülas sai seltskond nautida kirkas hommikupäikeses imelist hommikusööki, kohvi ja värskeid pirukaid.

Seejärel suunduti töömaale. Enne praktika juurde asumist viis Metsatervenduse OÜ töötaja Aavo Kannike läbi põhjaliku koolituse õigest istutamismetoodikast. See oli igati kohane, kuna üle poole noori kuuski täis ämbritega askeldajatest said esmakordselt käe mullaseks puuistutamises. Roheliste istutajate seas oli ka kunstnik Karl Nagel, kes istutuspause sisustas pilvede pildistamisega. Tunnustada tuleb staažikaid metsa istutajaid Peeter Mändi ja Rait Rosinat, kes pole puudunud üheltki galerii metsa istutamise ürituselt.

Vaatamata erinevale kogemusele ei lasknud keegi end heidutada ei maastiku keerukusest ega selle kevade esimestest sääskedest ning kuusetaimede hunnikud vähenesid jõudsalt, isegi jõudsamalt, kui Aavo Kannike loota oli julgenud, selgus tema jutust. Selleks, et lisada meie tööle ajalist perspektiivi, viis Aavo meid vaatama noort kuusikut, mis istutati sarnase ürituse käigus kolm aastat tagasi.

Meeleoluka päeva lõpus võisime tõdeda, et meie säravad silmad ja mullased näpud on tõestuseks, et mure inimeste laiskuse pärast vähendada oma ökoloogilist jalajälge taandus vihmapilvede varju, mis jäid meie rajatud noort kuusikut kastma.