2011

VAALA KEVADINE KOLLEKTOROKSJON 9.5.2011

Pressiteade

Juba homme algab Vaal galeriis oksjon, seekord internetipõhine enampakkumine, mis kestab 10.-12.maini. Jätkame internetioksjonite korraldamist alates 2009 sügisest juba väljakujunenud rütmis. Et selline kauplemisvorm on ennast õigustanud, seda kinnitas ka Vaala tänavune klassikaline kevadoksjon, kus saime elava tagasisidena jätkuvat toetust „nii haamrilöökidele kui hiireklikkidele”.

Seekordsele enampakkumisele on valitud 37 tööd. Kunstnikest on esindatud Evald Okas, Valdur Ohakas, Vladimir Bogatkin, Valerian Loik, Hugo Mitt, Kaljo Põllu, Imbi Lind, Märt Bormeister, Karl Burman,  Raul Meel jpt.

Oksjonitöödest tõuseb esile Andrei Jegorovi segatehnikas valminud “Maastik“, mis vahelduseks kunstniku ühele lemmikmotiivile (talvine maastik saaniga) pakub näite erksast värvikäsitsusest varasügisese Eesti looduse kujutamisel. Huvitava võrdlusvõimaluse siinse maastiku edasiandmisel pakub teinegi vene maalikooli esindaja Vladimir Bogatkin, kelle mõlemad tööd „Käsmu“(1959) ja „Karepal“(1950ndad) kujutavad põhjarannikut tema toonase suvituskoha lähistelt.

Kaks tööd on Kaljo Põllult: mezzotinto tehnikas „Paduvihm“ (1978), mis kuulub hinnatud graafikasarja „Kalivägi“, ning varajasem töö „Ürgorg“ (1971) kujutamas haruldast jäälindu. Hinnatud graafikutest on esindatud veel Raul Meel, Evald Okas, Hugo Mitt ja Vello Vinn.

Korraldajad püüavad, et lisaks internetioksjonit iseloomustavale ratsionaalsusele (mugavus, väiksem ajakulu) pakuks see vorm ka soodsamat hinnaklassi, võimaldades kunsti paremat kättesaadavust algajate kogujate hulgas.

Pakkumiste tegemine algab 10. mail kl 9 ja lõppeb 12. mail kl 21. Oksjonitöödega saab tutvuda, registreeruda ning pakkumisi teha leheküljel oksjon.vaal.ee. 10. maist on töödega võimalik tutvuda ka Vaal galeriis T-N kl 9-18.