2011

EELVAADE 31. MÄRTSIL TOIMUVALE KEVADOKSJONILE 3.3.2011


Talvine tardumus kunstiturul on läbi saamas. Et see mööduks veelgi kiiremini ja paremate emotsioonidega, alustab Vaal oksjonihooaega. Meie klassikaline kevadoksjon (kataloog, paugub haamer) toimub galeriis neljapäeval, 31. märtsil.

Enampakkumisele tulevate tööde leidmiseks oleme mõnda aega pingutanud. Ja leidnud päris põnevaid töid mitmetelt kunstnikelt, kes on meie oksjonitel juba väljakujunenud tõmbenumbrid. Näiteks hüperrealismi elavaks klassikuks peetava Miljardi Kilgi töö “Umbtänav” (1979).

Tiit Pääsukse varjasesse loominguperioodi kuuluv “Vihmavalgus” (1973) kujutab talle kodust Viljandimaad, täpsemini Raudna jõe luhta Heimtali all. Autor on ise kirjeldanud seda perioodi järgmiselt: ”See on aeg, mil veel võtsin natuurist, kuid valisin. Aeg, mil võtmine ja andmine puutusid servapidi veel kokku. Varsti läksid need lahku.”

Haruldase leiuna pakume näite ehedast naivismist - Veera Sarapuu “Kohtumine Leniniga” (1973), mille kunstnik maalis kõrges eas. Töö on inspireeritud kunstniku isiklikust kohtumisest Suure Revolutsionääriga. Veera Sarapuu poeg Lembit Sarapuu meenutab Ants Juskele antud intervjuus, kuidas tema ema olevat olnud väga kriitiline leniniaana üle nõukogude kunstis: Lenin polnud üldse selline, nagu teda kujutati - tema aga kohtus ise Leniniga ja teadis, milline ta oli: lühikest kasvu, lühikeste punaste karvadega ja väga kiirete liigutustega.

Tavapäraselt on meil esindatud hea valik klassikuid nagu Vabbe, Uutmaa, Wiiralt, Kutsar ja teised, kuid oleme veel avatud pakkumistele. Oksjonitöid võtame vastu 10. märtsini.

Lisainfo:

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee