2011

HEATEGEVUSOKSJON KOOSTÖÖS EESTI KUNSTI TOETUSFONDIGA 23.2.2011

Eduard Wiiralt - Viljandi maastik
Eesti Kunsti Toetusfond korraldab koostöös Vaal galeriiga heategevusoksjoni. Kõik tööd on oksjonile annetanud fondi nõukogu liikmed, kogu saadav tulu läheb Eesti kunstipärandi restaureerimiseks. Enampakkumisele tuleb 20 kunstiteost hinnatud meistritelt nagu Eduard Wiiralt, Evald Okas, Valdemar Väli, Leonhard Lapin, Arnold Vihvelin, Andrus Kasemaa jt. Internetioksjon toimub 25.veebruarist 2. märtsini, täpsem info ja registreerimine oksjon.vaal.ee.

Eesti Kunsti Toetusfond on 2003. aastal asutatud sihtasutus, mille eesmärk on teadvustada paremini  Eesti kunsti väärtusi ja tagada nende säilimine järgnevatele põlvkondadele. Nii on aastatega  läbi toetuskonkursside restaureeritud erinevates muuseumides asuvaid töid, sealhulgas sellised tippteosed nagu Nikolai Triigi „Lennuk“, Ants Laikmaa „Väike Alma“, Johannes Greenbergi „Kodutud“ jt. Toetusfondi tegevjuht Liis Klaar: „Veel on sadu ka kõige tuntumate kunstnike töid, mis on ajahambast puretud ning vajavad hädasti restaureerimist. Mida aktiivsemalt seekordne oksjon läheb, seda rohkem saame oma rahvuslikku rikkust päästa. Annetasime kõik tööd ise, hinnad said soodsad, mõnel juhul – näiteks Wiiralti „Viljandi maastik“, mis on ju tuntud kui eestluse elujõu sümbol – isegi harvanähtavalt soodsad.“

Eesti Kunsti Toetusfond korraldas esimese heategevusoksjoni koostöös Vaal galeriiga 2006. aastal, mil koguti tulu ligi 50 000 krooni.

Oksjonitöödega on võimalik tutvuda Vaal galeriis ning internetis (oksjon.vaal.ee).
Olete oodatud osalema!


Lisainfo:
Vaal galerii
oksjon.vaal.ee
galerii@vaal.ee
6810 871
5302 8766