2006

"ÕHUS ON (L)OOTUST" Äripäev, 13.10.2006

Küll on hea, et on juba oktoober. Miks? Sellepärast, et sügise kulgedes muutuvad inimesed asjalikumaks. Suvesoojusest tekkinud pöörased plaanid on selleks korraks maha kantud ning veel pole inimeste nägudel märgata tujutuks tegevat talveväsimust.

Kõik, keda kas või tänaval näen, on kuhugi teel, neil on oma eesmärgid ja plaanid. Just praegu on paras aeg vaadata selge pilguga enda ümber ringi ning tegeleda asjadega, mis tegelikult meeldivad. Pika suve jooksul laetud akud annavad jõudu kõige vajalikuga hakkama saada. Jõuab tööd teha ning jõuab ka meelt lahutada.

Uue nädala olulisim kontsert, kuhu soovitaksin minna, toimub teisipäeval, 17. oktoobril Vene kultuurikeskuses. Lavale astub mees, kelle praegust positsiooni maailma jazz-muusikas on raske üle hinnata. Joe Lovano on tippsaksofonist, kelle hingestatud ning vaheldusrikas mängustiil väärib imetlust. Lovano kvintetis osaleb ka kolm Eesti tuntud jazz'i-muusikut.

Rõõmsa kunstielamuse saamiseks võiks läbi põigata Vaal galeriist. Veel nädala jooksul on seal avatud Raoul Kurvitza maalinäitus tädi Klaara teemadel. Ehk polegi näitusesse tarvis sügavalt süveneda, kiire impulsi hea tuju tekkimiseks saab sealt kätte üsna kergelt.

Iga käik väljaspool kodu tasub ennast kindlasti ära. Vastavalt maitsele pakub ühele suuremat rõõmu teatri-, teisele kino-, kolmandale kontserdikülastus. Ei juhtu just sageli, et Puhkepäev soovitaks elamuse saamiseks hoopis koju jääda ja televiisor sisse lülitada. Kummalisel kombel aga seekord just nii teha tahaksingi.

Kanal 2 tantsuteemaline tele-show "Tantsud tähtedega" toob pühapäeva õhtul elamuse koju kätte. Kaheksast saatest esimest sai näha nädala eest, mil see leidis endale arvukalt tuliseid poolehoidjaid.

Kuni telesaade ei kipu asendama elamust kontserdilt või teatrist, on see hariva meelelahutusena omal kohal.


Mari Hiiemäe