2006

AASTAVAHETUSEKS UUSI TRÜKISEID 20.12.2006


Vaala tänavusel jõulukaardil näete motiivi Hermann Talviku õlimaalist "Jõulutäht kloostriaias Madeiral", 1969.  Püüame sel viisil kasutada üht võimalust Eesti kunsti tutvustamisel. Valiku tegemisel arvestame sobivaid ajalõikumisi: teatavasti tähistati tänavu Hermann Talviku 100. sünniaastapäeva, sel puhul korraldati mitmeid näitusi, sealhulgas ka Vaala eestvõttel.
2005 oli jõulukaardil Rutt Tulvingu töö. Nimekas kunstnik tähistas siis 75.sünnipäeva.

***

Vaala tütarfirma Kumuorg on müügile toonud kaks kalendrit, mis põhinevad Eesti kunstnike teostel. Seinakalendrisse "Tallinna panoraam" on koondatud valik töödest, mis kujutavad pealinna siluetti. Esindatud on Nikolai Kull, Lembit Saarts, August Jansen, Richard Sagrits jt. Teine, lauakalender koondab lembeteemat, kus näeme kunstnike tõlgendusi mehe ja naise vahelisest lähedussuhtest. Autoritest on esindatud Kristjan Raud, Karin Luts, Peeter Mudist jt. Allikatena on kasutatud EKMi, TKMi ja erakogusid.
Kalendrid koostasid  Kumuorgi hallatava Kumu poe klienditeenindajad Kärt Kängsepp, kes õpib Tallinna Tehnikaülikoolis materjali tehnoloogiat, ning Anni Kagovere, kes on lõpetanud EKA ehte- ja metallikunsti eriala.