2006

VAAL TALLINNA DISAINIKAARDIL 22.11.2006Teadjad inimesed otsustasid Eestis välja hõigata disainiaasta ja ühes sellega koostati Tallinna disainikaart, kuhu märgiti peale ka Vaal galerii. Mõni kuu tagasi ilmus galerii aknale vastav märgistus. Nüüd saime seda tunnustust jagada ka galerii sisekujunduse autori Katrin Tombergiga, kes käis külas, et täpsustada meie uusi soove.

Katrin Tombergi projekt on 2002.aasta kevadest, kui Vaal uues kohas avati, hästi vastu pidanud. Galerii toimib kunstielu väga erinevate vormide teenistuses, siin loodud keskkkond on olnud ses mõttes piisavalt funktsionaalne ja stiilne. Katrini riskivõtt siduda kahte esteetikat – vana tööstuskeskkonda ja kunstiesitluse sakraalset valget pinda – on õnnestunud ning galerii ruumid on saanud tunnustust lähemalt ja kaugemalt.

Leppisime Katriniga kokku, et teeme lähiajal sisekujunduses paar täiendust. Põhiline peavalu on sealjuures hoopis tehniline: tiheda näitustekalendri tõttu ei leia uuel aastal ühtegi argipäeva, mil galerii võiks olla suletud.