2006

SÜGISOKSJON PAKUB SEIKLUSLIKU AJALOOGA TÖID 10.10.2006

Pressiteade

Vaal galerii sügisoksjon toimub traditsiooniliselt oktoobri viimasel neljapäeval, 26. oktoobril. Müüki läheb mitu seiklusliku ajalooga tööd. Ado Vabbe avastuslikku õlimaali „Sõjapõgenikud“ (1944-45) ei saanud omal ajal näitustel ja kataloogis eksponeerida, kuna kujutab saksa mundris mehi ja oli ka maalikeeleliselt normivastane. Ilmselt seetõttu jättis Vabbe töö ka signeerimata. Kunstniku 1962.a kataloogis on teos siiski ära märgitud.

Ilmar Kruusamäe esimene õlimaal (1977-78) sai esmakordselt näitusel väljas olles tsensuuri poolt kannatada, kuna pildil olev Lenin maaliti üle. Hiljem on kunstnik Lenini pildile tagasi maalinud.
Eduard Ole maal ja kaks Adamson-Ericu tööd on kuulunud Tartu Ülikooli kunagise kunstiajaloo professori Sten Karlingu (1906-1987) kogusse.
Eraldi sektsioon on sel oksjonil Eduard Wiiralti graafikast: kokku 12 tööd, mille seas on ka „Põrgu“ ja „Viljandi maastik“. Wiiralti teosed on saabunud oksjonile Eestist, Rootsist ja Kanadast.
Esimest korda Eesti oksjonipraktikas tuleb müüki legendaarse Pariisis elanud eesti skulptori Maire Männiku teos ning 1975.a kodumaalt lahkunud ja nõukogude korra poolt maha salatud kunstniku Ludmilla Siimu suureformaadiline popkunsti võtmes maal.
Eelmise aasta hinnapurustajalt Richard Uutmaalt tuleb müüki meremaal 1958.aastast.
Kokku tuleb enampakkumisele 59 tööd 36lt autorilt. Töödega saab tutvuda alates 21. oktoobrist Vaal galeriis.

Lisainfo:
Ellu Maar
Vaal galerii
6810 871
galerii@vaal.ee