2006

VAALA SUVI ON MITMEKESINE 7.06.2006

Sel suvel võite juhtuda Vaal galerii kureeritud näitustele erinevates Eesti nurkades. Vaala suvi on mitmekesine – korraldame mitmeid näitusi ja kunstiprojekte väljaspool galeriid, et pakkuda kunstisõpradele värskendavat vaheldust.
Mõned sündmused on juba lahti lükatud, 31. mail avasime Herman Talviku näituse Stockholmis Eesti saatkonnas, 9.-27. juulini on sama näitus Viinistu Kunstimuuseumis. Alates 3. juunist kuni suve lõpuni on Kihnu muuseumis näha Valdemar Väli näitus, mille koostasime Väli mitmekesise Kihnu-temaatika põhjal.

5. juulil avame Haapsalu Linnagaleriis Vaala sellesuvise rändnäituse, mis esitleb kunstnike portreesid endast ja kaaslastest. Portreedenäitus on Vaalas 1.-18. augustini ja Tartu Kunstimajas 23. augustist 17. septembrini.
10.-17. juulini toimub Lubjassaarel juba neljandat suve traditsiooniline kunstilaager, kus Tallinna ja Tartu kunstitudengid õpivad nädal aega Eesti Kunstimuuseumi restaureerimisosakonna juhataja Alar Nurkse käe all maalimist Johann Köleri moodi. Viljandimaal Lubjassaarel asub teatavasti Köleri talumuuseum.
Samal ajal jätkub näitusetegevus ka Vaala statsionaarsetes ruumides. 13. juunil avame Eduard Kutsari näituse Urmas ja Kaja Kivisalu erakogu põhjal, 31. augustist on Kutsari näitus tema kodukohas Elvas asuvas Tartumaa Muuseumis. Juuli alguses peame näitusetegevuses nädalase vahe, seejärel on kuu lõpuni üleval Maalikunstnike Liidu näitus.

Juulikuus on Vaal laupäeviti suletud.