2006

KUMUS TEGUTSEB MUUSEUMIPOOD 18.03.2006

Kumuga koos on uksed avanud Kumuorg – esimene muuseumipood Eestis. Pood on Vaala ja mitme teise äriühingu (OÜ InDe Design, OÜ Revital Holding) tütarfirma, mis loob nõudliku kultuuriteenuse pakkumiseks vajaliku sünteesi. Nagu Kumu on Eestile ainulaadne väljakutse, nii ka sealne poepidamine eeldab äriliselt loovat lähenemist. Asutajad koos poejuhataja Mari Põlluga  tutvusid eelnevalt Londoni Tate, Helsingi Kiasma ja Stokholmi Moderna kogemustega, samuti andis väärt nõu Anu Liivak, kelle juhitav Retretti omab häid isemajandamise kogemusi. Impulsse on võetud siit ja sealt, midagi otse matkimata, tulemuseks peab ikka olema Kumu oma pood.

„Püüame olla Kumule vääriline partner ning pakkuda sarnaselt Euroopa suuremate muuseumipoodidega üsna laia sortimenti kunstiga külgnevaid kaupu", ütleb Kumuoru juhatuse liige Kaire Eerik. „Oluline rõhk on kunstiraamatute, -kataloogide ja ajakirjade valikul, mida on võimalus pakkuda soodsa hinnaga, pood vahendab ka välismaiste kunstiajakirjade ostu. Müügil on Kumu sümboolikaga pisikaupu, valik tuntud teoste reproduktsioone, nendega kaunistatud postkaarte jm.“
Reedest esitleb Kumuorg esimest ühe kunstniku loomingule pühendatud kaubavalikut – „Wiiralti eri“ saab alguse mitmete eritoodetega, kataloog  (teadaolevalt tiraaži lõpp) on soodushinnaga. Erikampaaniatega püüab pood hoida jätkuvat värskust kaubavalikus ja ideedes.