2015

TALLINN MUSIC WEEK KOHTUB TALLINNA TEISIPÄEVAL KANNELSEELIKUTEGA 19.03.2015

Tallinn Music Weekil saab muusikaga kõrvuti kogeda kunsti.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse
(EKKAK) ja Tallinn Music Weeki koostöös lisandub festivali rida spetsiaalseid üritusi avamaks kohalikud kunstipinnad muusikapublikule ning loomaks uusi võimalusi sünergiaks kaasaegse kunsti ja muusika vahel.

Teisipäeval, 24. märtsil aset leidval Tallinna Teisipäeval osaleb 6 galeriipinda – EKA galerii, Rundumi projektiruum, Tam galerii, Temnikova & Kasela galerii, Vaal galerii ja uus galeriiprojekt Fahle galerii.

Noori kunstnikke tutvustavad EKA galerii ja Rundumi projektiruum kus esitlevad oma teoseid vastavalt Helena Keskküla ja Art Nõukas ning Mari-Leen Kiipli, Art Nõukas, Kristin Reiman ja Tarvo Hanno Varres. Kaasaegse kunsti suurkuju Laurentsiuse uusimate teoste näitus on avatud Vaal galeriis ning popkunsti ja 60ndate hõngu saab kogeda Tam galeriis Malle Leisi maalide keskel ning Fahle galeriis Jaan Klõšeiko fotonäitusel. Üritusele annab rahvusvahelise mõõtme Temnikova & Kasela galeriis eksponeeritud Sophie Jungi näitus, mis tipneb Tallinna Teisipäeval ka kunstniku performatiivse etteastega.

Lisaks galeriide pikendatud lahtiolekuaegadele toimuvad teisipäeval TMW raames kunstnikuvestlused, tuurid ja erinevad muusikalised üllatusetteasted.

Vaal galerii on Tallinna Teisipäeval avatud 18:00 – 21:00 ja kell 20:00 toimub Marita Lumi muusikaline ettaste kannelseelikutega.

Marita Lumi ja Anett Demjanov  esitavad nii rahvapäraseid kui ka improvisatsioonilisi lugusid.

Kannelseelikud on maailmas ainulaadsed, sest kusagil ei ole veel tehtud koonilise vormiga vasest  keelpilli. Ehtekunstnik Marita Lumi ehitas esimese seeliku Portugalis, sest igatses omale kannelt, liblikad kõhus, kärbes peas. Esimene 40 keelega kannelseelik on ehitatud erinevatest jääkidest, seevastu teine, 80 keelega kannelseelik on juba valminud täpsete arvutuste ja häälestuse tulemusel. Pillist saab aimu külastades lehekülge www.saiadoharpa.com või külastades Vaal galeriid juba järgmisel teisipäeval.

https://www.youtube.com/watch?v=rsoGdW2p204

Lisainfot leiad SIIT ja SIIT