2015

LAURENTSIUS "THE DARK SIDE OF A POPPY (10 LILLEMAALI)" 02.03.2015

Laurentsiuse näituse "The Dark Side of a Poppy (Kümme lillemaali)" avamisõhtu toimub reedel, 6. märtsil kell 18.

Näitus on avatud 6. märtsist kuni 2. aprillini.

Näitusega “The Dark Side of a Poppy (Kümme lillemaali)” jätkab Laurentsius oma lillemaalidele keskendunud näituste sarja. Viimati olid tema lillemaalid väljas möödunud suvel Draakoni galeriis. Tolle näituse puhul nentis kunstnik, et lill on iseenesest igav teema, aga samas väljakutse leidmaks intrigeeriv lahendus. Teema ergutab kunstnikku tänagi, pannes teda välja mõtlema üha uusi suundi ja lähenemisnurki, katsetama erinevaid tehnikaid ja stiile – kõike seda, mille pärast Laurentsiuse looming suudab alati üllatada ja värskena mõjuda.Näitusel Vaal galeriis eksponeerib Laurentsius kahte lillemaali-seeriat, millest kunstnik ise räägib nii:

“Mulle kingiti kunagi üks vana piimapudel. Mõneks ajaks leidis selles kodu üks kalla. Maalisin seda kallat piimapudelis mitmeid kordi ̶ pisut erinevad värvid, meeleolu, valgus... Maalisin nagu aegu tagasi üks klassik üht katedraali.

Kolm suurt lillemaali – kolm suurt, realistlikku lille stiilide virvarri kastmes ja industriaalses vormistuses. Kohtuvad ilus ja kole ̶ see ongi ilu.”

Laurentsius on sündinud 1969. aastal Kohtla-Järvel ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala. Ta on Eesti kaasaaegse maalikunsti tippautoreid, keda on aktiivse näitusetegevuse kõrval tunnustatud Konrad Mäe ja Kristjan Raua preemiaga.

Fotol: Laurentsius "The Dark Side of a Poppy" (2015) akrüül, õlipastell, segatehnika MDF-l

Näitusel olnud teostega saab tutvuda siin.

Loe Jaan Elkeni näitusearvustust Sirbis.

Intervjuud Laurentsiusega loe siit.

Vaata näitust käsitlevat saatelõiku OP! Kunstis (alates 10. minutist).

Lisainfo:
Vaal galerii 
6810 871 
5302 8766 
galerii@vaal.ee