2015

LIISA KRUUSMÄGI, LIISI KÜLA & JHP "TEEKOND" 23.01.2015

Olete oodatud näituse avamisõhtule neljapäeval, 29. jaanuaril kell 17.
Näitus on avatud 30. jaanuarist kuni 28. veebruarini.

Laupäeval, 31. jaanuaril kell 14 toimub galeriis vestlusring kunstnikega

Näitusel eksponeerivad uue põlvkonna kunstnikud Liisa Kruusmägi, Liisi Küla ja JHP (Johan Henrik Pajupuu) oma video- ja heliteosed ning installatsioone teemal teekond.

Liisa Kruusmägi installatsioon “Kõrvalepõige” peatub korraks teekonnal ja vaatab seda kõrvalt, küsides, mis on möödas ja mis on ees – unistused, eksimised, arusaamatus ja absurd. Teos suunab vaatajat hetkeks peatuma ja mõtlema, miks me siin oleme ja mida me kõigelt sellelt tahame. Iga teose osa iseloomustab konkreetset mõtet, eluperioodi, soovi.

Liisi Küla installatsioon “Teekond” on on eksperimentaalne teos, mis on inspireeritud jätkuvast teekonnast. See on kollaaž kunstniku isiklikest lindistustest. Kokku üle 350 erineva heli, mis on salvestatud näiteks Indias, Inglismaal ja Eestis. Kunstnikku huvitab, kuidas heli võib esile tuua erinevaid pilte meie kujutlusvõimest, täpselt nagu näeksime filmi enda peas. Filmifragmendid viitavad unenägudele ja mälestustele. Teose aluseks on muuhulgas Salomon Nagleri film “perhaps/We”, kus tuttav reaalsus on immutatud toore hallutsinatsiooni ja eksperimentaalvormiga. 

JHP videoteos “Journey to Journey / Teekonnast” kajastab noorte kunstnike enesekujundusprotsessi näituseks valmistudes. See on vaade turundusplaanide elluviimisele, plakatite valmistamisele ja avamisürituse korraldamisele.

“Destination/Sihtkoht” on installatsioon, performance ja videoteos, mis kujutab reklaamides näidatud tarbimisühiskonna ideaale ühe tüüpmudeli läbimängimise kaudu. See tegeleb ühteaegu turunduses nähtu teostatavuse ja kättesaadavuse ning tehislikkuse probleemiga.

Tänud: stilist Kris Veinberg, moekunstnikud Kristel Kuslapuu ja Tauri Västrik, kunstnik Rachael Melanson, kunstnik Eden Ve, disainipood Nu Nordik, juhendaja Jesse Ash

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitusel olevate teostega saab tutvuda siin.

Lisainfo:
Vaal galerii 
6810 871 
5302 8766 
galerii@vaal.ee