2019

VAAL GALERII FOTO TALLINN KUNSTIMESSIL 26.-29.09


VAAL GALERII ON 26. - 29. SEPTEMBRIL TARTU MNT 80L AADRESSIL SULETUD

Tänavusel kunstimessil Foto Tallinn saab taas näha Vaal galerii väljapanekut, kus rõõmustame külastajaid Peeter Lauritsa fragmenteeritud nägemusega metsast, seekord teoste seeriaga, mis uurib eri tüüpi teadvuste ühinemist.

Kai kunstikeskuses on 27. kuni 29. septembrini avatud Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn.
Messil on esindatud mitmekülgne valik kaasaegsete kunstnike loomingut: näha saab nii traditsioonilist fotokunsti kui ka eksperimentaalseid lahendusi. Kokku on väljas teoseid 35 Eesti ja rahvusvaheliselt kunstnikult.

Messi programmis on kavas kohtumised kunstnikega, vestlusringid, raamatuesitlused, performance-id ning viiakse läbi tuure ja kureeritud ringkäike. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega. Rohkem infot tuuride ja ürituste kohta peagi!

Foto Tallinnal osalevate kunstnike, galeriide ja projektiruumidega saad tutvuda SIIN.

Foto Tallinn 2019 partnerid on Outset Eesti ja Artproof. Outset Eesti soetab messilt 1-3 Eesti kunstniku teost. Ostetud teosed annetatakse hiljem Euroopa (foto-)muuseumi avalikku kunstikogusse. Artproof pani ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000 eurose produktsioonistipendiumi. Messil saab tutvuda stipendiumi abil valminud projektiga.


Kunstimess Foto Tallinn
Kai kunstikeskus (Noblessneri sadamalinnak, Peetri 12)
27.-29.09.2019
Mess on avatud R-L kell 12-21 ja P kell 12-18
Messi sissepääs on maja I korrusel
Pilet 5/3 €

Peeter Laurits "Päevauudised. Kui te muudaksite oma närviotsad mükoriisaks, kardaksite vähem oma surma" (2018), Diasec.