2019

VAAL GALERII FOTO TALLINN KUNSTIMESSIL 26.-29.09


VAAL GALERII ON 26. - 29. SEPTEMBRIL TARTU MNT 80L AADRESSIL SULETUD

Tänavusel kunstimessil Foto Tallinn saab taas näha Vaal galerii väljapanekut, kus rõõmustame külastajaid Peeter Lauritsa fragmenteeritud nägemusega metsast, seekord teoste seeriaga, mis uurib eri tüüpi teadvuste ühinemist.

» Loe edasi...

LAURENTSIUS "OOOO" 13.12.18-27.01.19


Näituse avamine 12. detsembril kell 17.
Näitus jääb avatuks 27. jaanuarini.

“Ühel kuumal aprillikuu õhtul tehti Suurupi lähedal jäävesises metsas kummastavaid fotosid hulpivast kummirõngast. Võpsik ja linnulaul, merevaigulik sulavesi täis peegeldusi ning varje, jää selle all õhkamas külma…”

Näituse "OOOO" kogu olemus tulenebki sellest seigast tollel aprillikuu õhtul. Laurentsiust inspireeris juhtumuse unenäolisus, tajunihe, kus reaalsuse sees on veelgi suurem reaalsus ning selle eitus. Lisaks veel kõik see, miks inimesed üldse maalikunsti armastavad.

» Loe edasi...

TERJE OJAVER "MIS JUHTUS PUNAMÜTSIKESTEGA?" 31.01.-2.03.19


Näituse avamine 31. jaanuaril kell 17.
Näitus jääb avatuks 2. märtsini.


Avamisel kontsert ja kõned!

Keda saab üks naine usaldada, kui mitte iseennast?! Kas see peabki nii olema? Aga kuidas tegelikult on? Kes keda kardab ja kes valvab meie hirme ja rõõme? Mida väljendab apaatia? Terje Ojaveri kujutatud hirmude suured silmad ajavad naerma või tekitavad heldimust, sest me ju teame küll, kes see vana tont on.

» Loe edasi...

KUNSTNIKUVESTLUS NÄITUSEL "MIS JUHTUS PUNAMÜTSIKESTEGA?" 16.02.2019Olete oodatud vestlusringi Terje Ojaveriga laupäeval, 16. veebruaril kell 14:00 Vaal galeriis näitusel "Mis juhtus Punamütsikestega?". Vestlusringis Terje Ojaver, Eha Komissarov ja Rebeka Põldsam.

Mis siis ikkagi juhtus Punamütsikestega ehk millest on Terje Ojaveri uus näitus? Kuidas on kunstnik jõudnud "Elaja" või oma paljude autoportreede kujunditeni ja millest ta üldse kunsti teeb? Kuidas töötab skulptor materjaliga ehk milline on Ojaveri kunsti köögipool? Veel räägime sellest, missugune oli skulptuurikunst eelmistel kümnenditel, milliseks on see saanud nüüd kui kunstnike ühiskondlik roll on oluliselt muutunud ning milliste dilemmade ees Terje Ojaver kunstnikuna täna seisab?  

» Loe edasi...

VAAL GALERII VABARIIGI AASTAPÄEVA EEL


23. veebruaril on galerii suletud.
Rõõmsat riigipüha!

teos: Ervin Õunapuu "Eesti gootika" (1984) akvarell, paber

» Loe edasi...

MAARIT MURKA "ESCAPE ROOM NO. 1" 7.03.-6.04.2019


Näituse avamine 7. märtsil kell 17.
Näitus jääb avatuks 6. aprillini.
28. märts kell 17 algab Tallinna NELJAPÄEV ning seekordne TMW Art's ALGAB Vaal galeriist!
Galeriituuril toimub kohtumine kunstnikuga ja esitletakse dünaamilist installatsiooni „Talking Heads”.Tohutu kiirusega linnastumine on tinginud eluslooduse taandumise. Maastik, mis peaks korvama ja asendama elusloodust, on selle halenaljakas vari. Inimese sekkumise tagajärjel muutuvad iseenesestmõistetavad elemendid absurdiks. Nagu on muutunud meelelahutuseks vangistus-, sõja- ja mõrvamängud, nii pakub kunstnik kogemusruumi elamust tehislikus looduskeskkonnas. Tegeledes ruumi ja keskkonnaga, muudab kunstnik näitusepinna tajude ja meelte mänguks. 

» Loe edasi...

VAAL GALERII KEVADOKSJON TOIMUB 11. 04 KELL 19


Ludmilla Siim "Tehismaastik kassiga" (1970) õli, lõuend; 85x102 cm; alghind 2700€

Vaal galerii traditsiooniline kevadoksjon toimub neljapäeval, 11. aprillil algusega kell 19.

Vaal galerii kevadoksjoni juhatab sisse Oskar Hoffmanni 1892. aastal valminud õlimaal „Viljalõikus“. See väljendusrikas teos võiks olla elamuse jätkuks õige paljudele kunstihuvilistele, kel silmamälus veel tulivärske „Tõe ja õiguse“ mõjusad filmivaated. Kuigi Hoffmann ei kujuta siin viljavõttu vargamäeliku rassimisena – sellist meeleolu hoiab eemal juba valgusrikas, kohati päikeseline koloriit –, väldib kunstnik ka olustiku liigset poetiseerimist.

» Loe edasi...

KEVADOKSJON 2019 ON LÕPPENUD


Ülo Sooster "Kadakad" (1958) õli, papp ; alghind: 7200€ ; lõpphind: 19200€

Vaal galerii kevadoksjon on lõppenud. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Täname aktiivseid osavõtjaid ning õhinaga kaasaelajaid!

» Loe edasi...

SÜGISOKSJON 2019 ON LÕPPENUD


Lepo Mikko "Nüpli järve motiiv" (1962) õli, papp ; alghind: 2200€ ; lõpphind: 6200€

Vaal galerii sügisoksjon on lõppenud. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Täname aktiivseid osavõtjaid ning õhinaga kaasaelajaid rütmika oksjoniõhtu eest!

» Loe edasi...

[ « ] [1..10] [11..12] [ » ]