2018

VAAL GALERII SÜGISOKSJON 2018


Vaal galerii traditsiooniline sügisoksjon on lõppenud. Täname väga kõiki kunstientusiaste rütmika ja meeleoluka oksjoniõhtu eest.

Oksjoni tulemustega saab tutvuda siin (kataloog).

Kunstioksjon on platvorm, mis haarab kaasa nii ajalikud kui ajatud väärtused, see on ka omamoodi lavastus, kus saavad kohtuda kunstiteadlase ja kunstikoguja kired. Ning ootuspäraselt on kasvamas diskussioon, kuivõrd on oksjonitel esindatud suurkujude hierarhiad põhjendatud - äkki on keegi sellevõrra alla surutud, jäänud tähelepanuta? Kuid kunstioksjon ei naeluta ju kedagi pjedestaalile. 

Tänavuse sügisoksjoni valik on Vaala seniste oksjonifookuste kirgas läbilõige. Siia kuulub Ülo Soosteri Moskva perioodi suurepärane pastoosne maal „Kadakad". Kultuurilooliselt köitva taustaga on Peet Areni teos „Mare Leet“, mis on suisa kinnistunud Eesti kunstiajaloo titaanvarasse.  Erik Haamer, üks meie suure edulooga kunstnikke Rootsis, on sellest perioodist esindatud kahe maaliga: "Maastik majade ja pihlakatega" ja "Lääneranniku rõõmus maastik". Vanade meistrite kõrval on põnev aktimaali käsitlus Jaan Toomikult - "Seisev naine". Enampakkumisele tuleb üle 50 teose.

Oksjoni eelvalikuga saab tutvuda siin (koduleht).
Detailsemad fotod asuvad siin (Google Drive). 

Teoste täisvalikuga saab tutvuda e-kataloogis alates 24. oktoobrist. 
Näitus on galeriis avatud 29. oktoobrist kuni 31. oktoobrini.