2018

VAAL GALERII KEVADOKSJON 2018


      Villem Ormisson "Maastik" (1937-1939) õli, lõuend, alghind 22 000 eurot.

Lugupeetud kunstisõbrad!

Vaal galerii traditsiooniline kevadoksjon toimub neljapäeval, 12. aprillil algusega kell 19.

Eesti kunstioksjonid on nagu rahvusringhäälingu saatekava: kuulda saab küll hiiu- ja mulgikeelseid, küll setu- ja kihnukeelseid uudiseid, mikrofoni saavad ka võrokesed ja saarlased. Oksjoniteoste valik on ajaliselt, žanriliselt ja autorite tuntuselt väga mitmekesine, mõne arvates ehk isegi liiga kirju. Ent ilu on vaataja silmades ning meie maitsed võivad olla vägagi kontrastsed.

Kuid valikurohkus on suutnud rahuldada erinevat esteetikat ja kunstitarbimise huvi. Tänaseks on paar aastakümmet väldanud regulaarsetelt enampakkumistelt suutnud usin huviline korjata kunstikogu, mis väärib Eesti kunstiklassika kõlavamaid tiitleid. Jaan Manitski eestvõttel juba 16 aastat avatud Viinistu muuseumi püsiekspositsioonis on ligi 900 tööd ning tähelepaneliku vaatleja jaoks ei ole keeruline märgata, et paljud neist on sinna jõudnud oksjonitelt. Kes külastab praegu Tallinna raekojas avatud Enn Kunila kunstikogu näitust, võib kogeda sedasama.

Need kaks on muidugi meie kunstikogumise tuntuimad nimed, ent kindlasti ei ole mitte vähema kaaluga need kümnetesse või sadadesse kodudesse jõudnud üksikud teosed, mis pakuvad ostjale emotsionaalset pidet kogu kunsti vaatlemise laias spektris. „Kui ma tõepoolest teaksin, mis võib hiljem kujuneda oluliseks!“ kurtis Karl Ristikivi 1976. aastal ilmunud „Rooma päevikus“, kirjeldades maailmalinnas nähtud kunsti hindamise keerulisust.

Nautigem vabadust neid valikuid ise teha!

Hea kunstisõber, vaata hoolega, mida on seekord Vaala kunstioksjonilt noppida! Enampakkumisele tuleb 41 teost Eesti kunsti klassikutelt -Villem Ormisson, Eduard Wiiralt, Ants Laikmaa, Paul Raud, Richard Uutmaa, Ado. Vabbe, Ülo Sooster, Edgar Valter, Malle Leis, Jaan Toomik, jt -kokku 32 autorilt.

Oksjoni viib läbi Igor Habal.

Kohtumiseni galeriis!

Oksjoniteoste näitus on galeriis avatud 9. aprillist kuni 12. aprillini kell 12-18.

Oksjoniteoste valikuga saab tutvuda siin (koduleht)
Detailsemad fotod asuvad siin (Google Drive).
 

Oksjonil saab pakkumise teha oksjoni ajal saalis, telefoni teel ning eelnevalt kirjalikult. Lisainfo ja registreerumine galeriis kohapeal, telefonil 5302 8766 ning e-kirja teel galerii@vaal.ee.