2017

VAAL GALERII SÜGISOKSJON 2017


             A. Vabbe "Baaris" õli, paber, oksjonil alghinnaga 3800 eurot.

Vaal galerii traditsiooniline sügisoksjon toimub neljapäeval, 23. novembril algusega kell 19.

Seekordse sügisoksjoni valikut sobib iseloomustama Jüri Arraku 1973. aastal valminud maal "Puhkav mees" . See on kui nimeka meistri loominguline koondportree: kesksel kohal näeme tema kuulsat omamüütilist märki, haralipealist nägu, aga kompositsioonist leiab veel realismi (käsi), avangardismi (jalg), sürrealismi (teatraalne vorm vasakul), ekspressionismi (aimatavad naisfiguurid).

Ka meie oksjonivalik koondab Eesti kunstiloo erinevaid kihte selle parimas väljendusrikkuses. Ülemöödunud sajandi murdejoonelt on kaks Oskar Hoffmanni käsitlust Eesti argielust – "Kõrtsistseen" ja "Talumees võrguga" . Nende Düsseldorfi koolkonnale omaste tõlgendustega võrreldes pakub samast ajastust hoopis teistsugust käekirja Oskar Kallise loodusvaade "Maastik kaskedega".

Kultuurilooliselt ilmselt pikima jäljega on selles valikus Eerik Haameri  "Teeandja",  mis oli esmakordselt väljas 1943. aastal Tallinna Kunstihoone näitusel, tekitades Saksa okupatsioonivõimu kriitikat kuni väljendini „mandunud kunst“ - see oli teadupärast tollal väga karme sanktsioone vallandav hinnang. Ado Vabbe kui kunsti novaatori teos "Baaris"  võlub erksa koloriidiga, mis ei jäta maalile ühtegi tuima kohta. Vabbe teose motiivistiku rõõmus esprii vastandub 1940. aastate võrdlemisi tumeda ja dramaatilise perioodiga Eesti kunstiloos.

Loodame, et väärtuslikke leide ja kunstielamusi jätkub paljudele kunstisõpradele. Enampakkumisele tuleb veel Ants Laikmaa, Johannes Võerahansu, Jaan Vahtra, Eduard Wiiralti, Ülo Soosteri, Elmar Kitse, Varmo Pirgi, Lemming Nageli, Sirje Runge jpt teoseid.

Kohtumiseni galeriis!

Oksjoniteoste näitus on galeriis avatud 20. novembrist kuni 23. novembrini kell 12-18.

Oksjoniteoste valikuga saab tutvuda siin (koduleht).
Detailsemad fotod asuvad siin (Google Drive). 

Oksjonil saab pakkumise teha oksjoni ajal saalis, telefoni teel ning eelnevalt kirjalikult. Lisainfo ja registreerumine galeriis kohapeal, telefonil 5302 8766 ning e-kirja teel galerii@vaal.ee.