2016

NÄITUSETUUR: LOLA LIIVAT 17.12.2016 kell 14.00


Vaal galerii koostöös Feministeeriumiga ootab Teid laupäeval, 17. detsembril kell 14 Lola Liivati kunstnikuvestlusele. Juttu tuleb tema isiknäitusest "Ajendatud olulisest", kunstniku elust ja 60 aasta pikkusest loomingulisest käigust laiemalt. Mööda ei vaadata ka Wagnerist, Nietzschest ega naisküsimusest, kunstielust nõukogude perioodil ja mälestustest iseseisvas Eesti Vabariigis enne II maailmasõda.

» Loe edasi...

LOLA LIIVAT "AJENDATUD OLULISEST" 01.12-22.12.2016 (24.11.2016)


Näituse avamine on neljapäeval,
1. detsembril kell 17.
Näitus jääb avatuks 22. detsembrini.


“Ajendatud olulisest”
on näitus, mis on ühtaegu isiklik ja üldistusjõuline, sidudes Lola Liivati isikliku elukogemuse ja maailmatunnetuse suurema ajaloolise narratiiviga.

Eesti abstraktsionismi grand old lady Lola Liivati loomingut läbib ühtekuuluvustunne oma riigiga ning vabadusetunnetus. Kui nõukogude ajal tähendas ametlikult hukkamõistetud maalilaadi viljelemine eemaldumist valitsevast kunstipoliitikast eneseväljenduse vabadusse, siis tänapäeval kutsub tema looming üles intellektuaalsele vabanemisele. Kas kogenud ja palju endasse talletanud vaataja on võimeline oma teadmistest ja hinnangutest hetkeks eemalduma ja kogema teoseid abstraktsel tasandil, muusikale läheneva tervikteosena?

» Loe edasi...

VAAL GALERII SÜGISOKSJON 24.11.2016

 
Andres Tolts "Iibis" (2001) akrüül, õli, lõuend, 60x71 cm
alghinnaga 4000 €


Vaal galerii traditsiooniline sügisoksjon toimub neljapäeval, 24. novembril algusega kell 19. Enampakkumisele tuleb 54 teost hinnatud autoritelt nagu Paul Raud, Peet Aren, Aleksander Vardi, Johannes Greenberg, Endel Kõks, Richard Uutmaa jt.

» Loe edasi...

VAAL GALERII SÜGISOKSJONI EELVALIK 27.10.2016


     Aleksander Vardi maal "Vaade Riia tänavale" (1942) õli, paber, vm 60x86 cm

Vaal galerii traditsiooniline sügisoksjon toimub neljapäeval, 24. novembril algusega kell 19.

Eelvaliku tutvustamist alustame enampakkumise ühe tähtteosega-see on Aleksander Vardi maal "Vaade Riia tänavale" (1942). Lummav värvigamma ja Vardile omane varjundirohke maalikäsitlus seob Tartu vaate Pariisi bulvarite vaimuga. Peet Areni ekspressionistlik ja teatraalne "Dekoratiivne maastik" (1910ndad) kannab hoopis erinevat elutunnetust ning rahutult tukslevad vormid on maalitud otse tünnikaanele.

» Loe edasi...

"1091" 13.10.2016


Näituse avamine on neljapäeval, 20. oktoobril kell 18.
Näitus jääb avatuks 19. novembrini.

Kuraator Mauri Gross on koondanud 20 tuntud eesti maalikunstniku tuumakad teosed, mis kõik on erinevas mõõdus, erinevas tehnikas, kuid mille hinnaks on 1091 eurot – Eesti keskmine palk*. Kunsti hinnast rääkides tuleb muidugi ja kindlasti käsitleda ka esteetilisi ja intellektuaalseid aspekte. Mis siis kujundab kunstiteose hinna? Kas kunsti ostmine on luksus? Kas teose ainulaadsus peitub vormis ja avaneb hinnas? Keskmise palga näitus “1091” toob kokku kunstimaailma erinevad osapooled – kunstnikud, galeristid, meedia ja publiku, et arutleda kunsti ja selle väärtuse üle.

» Loe edasi...

JÜRI ARRAK "VÕRSE" 06.10.2016


Näituse avamine on teisipäeval, 11. oktoobril kell 17.
Näitus jääb avatuks vaid üheks nädalaks, 11.-16. oktoober.

Jüri Arraku 80. sünnipäeva tähistav väljapanek on oma mahult napp ning koosneb 15 eritõmmisest ja õlimaalist "Võrse". Niisugune on kunstniku enda valik; selle kaudu näeme ühe meie nimekama omamüüdi looja peegeldust tema senisest elukaarest.

» Loe edasi...

TALLINNA TEISIPÄEVAL MARIA ADER JA VUL VULPES 27.09.2016


Tallinna Teisipäeval 27.09.2016 on galeriis avatud Maria Aderi näitus „Love And Life Interested Me So".

Tallinna Teisipäeva raames kuuleb kell 20 Vul Vulpese 30-minutilist kava seniesitamata materjaliga, mis on pandud kokku, pidades silmas selle näituse teemat ja galeriiruumi intiimsust. Vul Vulpes pakub sel õhtul minimalistlikku lähenemist ja kasutab elektroonilise muusika motiive, helimaastike salvestisi, mälestuste arhiive ja vokaali kui vahetut kontakti publikuga.

Tallinna Teisipäev Facebookis
Maria Ader „Love And Life Interested Me So“ Facebookis

» Loe edasi...

SIRJA-LIISA EELMA "TÜHI TÄHI" 28.07.2016


Näituse avamine on neljapäeval, 4. augustil kell 17.
Näitus on avatud 4. augustist 3. septembrini.

Tühi tähi
täheväli
tühjenev tähendusväli
igav liiv ja ...
tühi
tähendus
tühjad tähed

» Loe edasi...

Vaal galerii kuulutab välja 2017. aasta näituseprogrammi open call'i 28.06.2016

Vaal galerii ootab kõrgetasemelisi kaasaegse kunsti projekte, mis on põhjalikult läbi mõeldud ning arvestavad ruumi spetsiifikat. Esitada võib taotlusi nii isiku- kui ka grupinäitusteks, samuti on teretulnud kuraatoriprojektid ja rahvusvahelised taotlused.

Vaala näitusetsükkel on viienädalane. Saali rent üheks projektiperioodiks on 640 eurot, selles sisaldub muuhulgas tehniline tugi, galeriipoolne kommunikatsioon ja näituse järelevalve.

Näituse ruumiplaani leiab galerii kodulehelt

Taotluses peab sisalduma:
∞  Kunstniku portfoolio
∞  Näituseprojekti detailne kirjeldus
∞  Fotod või kavandid plaanitaval näitusel eksponeerimisele tulevatest teostest

Taotlusi ootame e-mailile galerii@vaal.ee.

Otsuse taotluste sobivuse kohta galerii programmiga langetab konsiilium.

Taotluste esitamise tähtaeg on 26. august 2016. 

» Loe edasi...

MARTA STRATSKAS "POSSIBLE" 05.05.2016


Näituse avamine on neljapäeval, 12. mail kell 17.
Näitus on avatud 13. maist 11. juunini.


Marta Stratskase näitus „Possible“ on kohtumine kellegi vägevamaga kui inimene. Uue maaliseeriaga avab kunstnik roomajate rolli mütoloogias ja erinevates inimkultuurides, jutustades sellega loo müütidest, sümbolitest, maailma algusest ja ka lõpust.

» Loe edasi...

[ « ] [1..10] [11..17] [ » ]