Avaleht

VAAL GALERII ASUB AJUTISELT NAABERMAJAS


Vaal galerii asub ajutiselt, kuni aprillinikuuni, naabermajas - Tartu mnt 80L.
Ehitustööde ajal on parim, kuid siiski raskendatud ligipääs ümber Fahle maja.
Kui Fahle Park saab valmis, kolime tagasi juba renoveeritud galeriisaali.

Galerii on avatud T-R 12-16.
Võimalik ka muul ajal, kuid eelneval kokkuleppel mõnepäevase etteteatamisega.

+372 5302 8766
galerii@vaal.ee

» Loe edasi...

KEVADOKSJON 2019 ON LÕPPENUD


Ülo Sooster "Kadakad" (1958) õli, papp ; alghind: 7200€ ; lõpphind: 19200€

Vaal galerii kevadoksjon on lõppenud. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Täname aktiivseid osavõtjaid ning õhinaga kaasaelajaid!

» Loe edasi...

VAAL GALERII KEVADOKSJON TOIMUB 11. 04 KELL 19


Ludmilla Siim "Tehismaastik kassiga" (1970) õli, lõuend; 85x102 cm; alghind 2700€

Vaal galerii traditsiooniline kevadoksjon toimub neljapäeval, 11. aprillil algusega kell 19.

Vaal galerii kevadoksjoni juhatab sisse Oskar Hoffmanni 1892. aastal valminud õlimaal „Viljalõikus“. See väljendusrikas teos võiks olla elamuse jätkuks õige paljudele kunstihuvilistele, kel silmamälus veel tulivärske „Tõe ja õiguse“ mõjusad filmivaated. Kuigi Hoffmann ei kujuta siin viljavõttu vargamäeliku rassimisena – sellist meeleolu hoiab eemal juba valgusrikas, kohati päikeseline koloriit –, väldib kunstnik ka olustiku liigset poetiseerimist.

» Loe edasi...

MAARIT MURKA "ESCAPE ROOM NO. 1" 7.03.-6.04.2019


Näituse avamine 7. märtsil kell 17.
Näitus jääb avatuks 6. aprillini.
28. märts kell 17 algab Tallinna NELJAPÄEV ning seekordne TMW Art's ALGAB Vaal galeriist!
Galeriituuril toimub kohtumine kunstnikuga ja esitletakse dünaamilist installatsiooni „Talking Heads”.Tohutu kiirusega linnastumine on tinginud eluslooduse taandumise. Maastik, mis peaks korvama ja asendama elusloodust, on selle halenaljakas vari. Inimese sekkumise tagajärjel muutuvad iseenesestmõistetavad elemendid absurdiks. Nagu on muutunud meelelahutuseks vangistus-, sõja- ja mõrvamängud, nii pakub kunstnik kogemusruumi elamust tehislikus looduskeskkonnas. Tegeledes ruumi ja keskkonnaga, muudab kunstnik näitusepinna tajude ja meelte mänguks. 

» Loe edasi...

KUNSTNIKUVESTLUS NÄITUSEL "MIS JUHTUS PUNAMÜTSIKESTEGA?" 16.02.2019Olete oodatud vestlusringi Terje Ojaveriga laupäeval, 16. veebruaril kell 14:00 Vaal galeriis näitusel "Mis juhtus Punamütsikestega?". Vestlusringis Terje Ojaver, Eha Komissarov ja Rebeka Põldsam.

Mis siis ikkagi juhtus Punamütsikestega ehk millest on Terje Ojaveri uus näitus? Kuidas on kunstnik jõudnud "Elaja" või oma paljude autoportreede kujunditeni ja millest ta üldse kunsti teeb? Kuidas töötab skulptor materjaliga ehk milline on Ojaveri kunsti köögipool? Veel räägime sellest, missugune oli skulptuurikunst eelmistel kümnenditel, milliseks on see saanud nüüd kui kunstnike ühiskondlik roll on oluliselt muutunud ning milliste dilemmade ees Terje Ojaver kunstnikuna täna seisab?  

» Loe edasi...

TERJE OJAVER "MIS JUHTUS PUNAMÜTSIKESTEGA?" 31.01.-2.03.19


Näituse avamine 31. jaanuaril kell 17.
Näitus jääb avatuks 2. märtsini.


Avamisel kontsert ja kõned!

Keda saab üks naine usaldada, kui mitte iseennast?! Kas see peabki nii olema? Aga kuidas tegelikult on? Kes keda kardab ja kes valvab meie hirme ja rõõme? Mida väljendab apaatia? Terje Ojaveri kujutatud hirmude suured silmad ajavad naerma või tekitavad heldimust, sest me ju teame küll, kes see vana tont on.

» Loe edasi...