Avaleht

LISTENING TO BLOOD 17.05.2012

Kaspar Ausi ja Patrick Halli koreograafiline töö “Listening to Blood” Vaal galeriis 1. ja 2. juunil kell 19.

31. mail kell 14 toimub Michael Klië
ni loeng Dance Under the Sheltering Sky of Philosophy. Loeng on inglisekeelne.


Töö sai alguse tundest taasavastada oma lapsepõlvemaastikku, mälestusi, mida hiljem püüdsin teisendada minu ja Patricku, noore ja vana, koreograafi ja maalikunstniku vahelises suhtes. Nõnda tekkis võimalus koos ümbermõtestada koreograafilist vormi, süvendada mõlema varasemat loomingut, ning anda tõuke uutele ideedele. Eesmärgiks oli töö, mis võimaldab uudse struktuuri ja organiseerituse tekke nii kehas olevale mõttele kui ka selle liikumisele meie kujutluspildis ja ruumis läbi tantsu.

The work started from the feeling to unfold my childhood landscape, which I also call a memory.
Trying to transform this landscape in the relationship between me and Patrick, young and old, choreographer and painter, it became possible to rethink a form of choreography with him, to consolidate my previous choreographic solo work and his painting, to make a new start for things to emerge.
Trusting my feelings and sensations to establish a work that might create a new structure and organisation to emerge for the thought in the body, and its movement in our imagination and space through dance.

esitus/performance: Kaspar Aus, Patrick Hall
heli-vaikus/sound-silence: Eleonora Tikas, Kalle Tikas
kestus/duration: max 90 minutit

Suured tänud loomingulise koostöö eest/many thanks for the artistic collaboration: Michael Kliën ja Robin Parmar.

Loengus avab Kliën enda kogemusi tantsu ja koreograafia praktiseerimisega seoses, keskendudes peamiselt Kaspar Ausi ja Patrick Halli tööle „Listening to Blood“. Tants kui kunstiline distsipliin kätkeb endas algset korda, mis väljendub tehnikate arengus ja võimes valitseda ja juhtida oma keha, füüsilist pingutust. See käsitlus on olnud vastuolus tanstu kui otsese esteetilise kogemusega ning aastakümneid on kunstnikud töötanud välja alternatiivseid somaatilisi tavasid, vastandumaks nendele dünaamikatele.

Kestvus: 90 minutit (60 min loengut ning 30 min vabas vormis arutelu)


Kaspar Aus, koreograaf ja videokunstnik, on sündinud 1985. aastal Tallinnas. 2009. aastal, pärast magistrantuuriõpinguid  koreograafia erialal Tallinna Ülikoolis, suundus aastaks resideeruma Daghdha Dance Company all Iirimaal, kus tegeles eksperimentaalse loominguga, eksponeerides nii videotöid kui ka koreograafiat. Aus on koostööd teinud mitmete väljapaistvate erivaldkondi esindavate loovisikutega nii Eestist kui ka välismaalt. Tema üks viimaseid töid on isikunäitus “Kadunud ja Püha” Draakoni galeriis Tallinnas.

Patrick Hall, maalikunstnik, on sündinud 1935. aastal Tipperary maakonnas Iirimaal ja kuulub anglo-iiri taustaga perekonda. Praegu elab ja töötab nii Londonis kui ka Sligo lähistel Iirimaal. Õppis Central School of Art Londonis, on teinud maalinäitusi alates 1980. aastast nii Ameerika Ühendriikides, Inglismaal kui ka Iirimaal. Kuulub iiri enimtunnustatud kunstnike riiklikku ühendusse Aosdana.


Projekti toetavad Eesti Kultuurkapital ja Austria Suursaatkond Tallinnas.


Lisainfo:

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee