Avaleht

VLADIMIR DUBOSSARSKY "MAGUSAM KUI MESI" 1.12 - 8.01


Näitus on avatud 1. detsembrist kuni 8. jaanuarini.
Näituse avamisõhtu on 19. detsembril, eriprogrammiga pidulik lõpetamine 8. jaanuaril.

Vladimir Dubossarsky näitus „Magusam kui mesi“ Vaal galeriis on tema tööde esimene väljapanek Eestis. See on omamoodi segu maalikunstist ja performance´ist.

» Loe edasi...

SÜGISOKSJON 2017 ON LÕPPENUD


Ülo Sooster "Triibulised kadakad" (1961), autoritehnika
haamrihind: 6200 eurot

Vaal galerii sügisoksjon on edukalt lõppenud. Tulemustega saab tutvuda kataloogi juures.
Täname aktiivseid osavõtjaid ja ka rõõmsaid kaasaelajaid hoogsa oksjoniõhtu eest.

» Loe edasi...

VAAL GALERII SÜGISOKSJON 2017


             A. Vabbe "Baaris" õli, paber, oksjonil alghinnaga 3800 eurot.

Vaal galerii traditsiooniline sügisoksjon toimub neljapäeval, 23. novembril algusega kell 19.

Seekordse sügisoksjoni valikut sobib iseloomustama Jüri Arraku 1973. aastal valminud maal "Puhkav mees" . See on kui nimeka meistri loominguline koondportree: kesksel kohal näeme tema kuulsat omamüütilist märki, haralipealist nägu, aga kompositsioonist leiab veel realismi (käsi), avangardismi (jalg), sürrealismi (teatraalne vorm vasakul), ekspressionismi (aimatavad naisfiguurid).

Ka meie oksjonivalik koondab Eesti kunstiloo erinevaid kihte selle parimas väljendusrikkuses. Ülemöödunud sajandi murdejoonelt on kaks Oskar Hoffmanni käsitlust Eesti argielust – "Kõrtsistseen" ja "Talumees võrguga" . Nende Düsseldorfi koolkonnale omaste tõlgendustega võrreldes pakub samast ajastust hoopis teistsugust käekirja Oskar Kallise loodusvaade "Maastik kaskedega".

» Loe edasi...

KUNSTNIKE VESTLUS NÄITUSEL "SURNU SUUSAD. KUIDAS KIRJELDADA METSA DIGITAALSETELE JÄNESTELE" 10.11.2017


Reedel, 10. novembril kell 17 toimub Vaal galeriis näituse „Surnu suusad“ kunstnike vestlus.

» Loe edasi...

KONRAD MÄE PREEMIA LAUREAAT 2017 ON KRISTI KONGI


Kunstipreemia žürii liikmed Mari Roosvalt ja Mart Vainre Eesti Maalikunstnike Liidust, Maria Arusoo ja Inga Heamägi Eesti Kultuurkapitalist, Vano Allsalu ja Elin Kard Eesti Kunstnike Liidust otsustasid 2017. aasta Konrad Mäe nimelise preemia ja medali omistada maalikunstnik Kristi Kongile isiknäituste „Aberratsioon. Harjutused valguse ja varjuga“ eest Vaal galeriis ja „Kas oled end näinud?“ eest Hobusepea galeriis ning osalemiste eest mitmetel grupinäitustel.

» Loe edasi...

"LAU(LU)D ESIVANEMATELE" 2. NOVEMBRIL VAAL GALERIIS KURATORNÄITUSEL "SURNU SUUSAD. KUIDAS KIRJELDADA METSA DIGITAALSETELE JÄNESTELE""Lau(lu)d esivanematele"
Larjamiisa & Build Gates
2. novembril kell 18
Vaal galeriis


Kui ilm on soe, pehme ja udune, siis on hinged rahul. Neil on hea, nad liiguvad. Sauna meil neile kütta ei ole. Katame laua viisidega ja hoiame uksed lahti, aknad valgustatud."Lau(lu)d esivanematele" on hingedepäeval toimuv helirännak ja sisekaemus lahkunute mälestuseks.

» Loe edasi...

PEETER LAURITSA KURAATORNÄITUS "SURNU SUUSAD. KUIDAS KIRJELDADA METSA DIGITAALSETEL JÄNESTELE" 21.10 - 18.11.17

Peeter Lauritsa kuraatornäitus
“SURNU SUUSAD. Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele”
21.10 - 18.11.2017

Hingedepäeval, 2. novembril kell 18 on kavas näitusega kooskõlla astuv muusikaõhtu "Laulud esivanematele" Larjamiisa ja Build Gates esituses.

See näitus kõnetab praegu kõikjal aktuaalset teemat – kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele – orkestreerituna 20 kunstniku kaasabil. Valitud kunstnikud moodustavad võrgustiku, risoomse välja, kus kõik osalised on väga erinevad – nad töötavad eri väljendusvahenditega, on eri vanuses ja vastandlike elukogemustega. Kõik tegelevad metsa maagiliste aspektidega, aga teevad seda igaüks omal moel. Peaaegu kõik tööd on valminud spetsiaalselt selleks näituseks.

» Loe edasi...

KRISTI KONGI "ABERRATSIOON. HARJUTUSED VALGUSE JA VARJUGA" 16.09 - 14.10.2017


Avamine 15. septembril kell 18.00.
Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini.

Kristi Kongi on oma loomingus proovinud värvi ja valgust mõtestada erinevate võtete kaudu. Näitus „Aberratsioon. Harjutused valguse ja varjuga” on alguse saanud uurimisreisilt Mexico Citys. Aberratsioon kui näituse kontseptsiooni alus tuleneb kunstniku pidevast liikumisest, mille tõttu muutus kujutis, mis omakorda on mõjutanud nendes kohtades tehtud fotosid.

» Loe edasi...

MALL NUKKE "IIDOLID. RETROSPEKTIIV" 10.08-9.09.2017


Avamine on neljapäeval, 10. augustil kell 17.
Näitus on avatud 11. august – 9. september.

30. augustil kell 18 toimub Mall Nukke kunstnikuvestlus ning Triin Tasuja loeb “Iidolite” seeriate põhjal loodud luulet.

» Loe edasi...

[ « ] [1..10] [11..11] [ » ]